Gangsta auto

Zimny łokieć. Głośna muza z najnowocześniejszego systemu audio. Gibający się z tyłu kumple. A wszystko to w rodzinnym aucie. Poprawka, w rodzinnym Dodge’u.

1-075096a78b76513ab719179d2a51203a_b579cf.jpg


Uważasz, że auta rodzinne są dla podstarzałych mężczyzn, którzy lata świetności mają już za sobą i czekają tylko na śmierć? Spójrz na Dodge’a Durango SRT, mającego się pojawić w salonach w 2018 roku i pomyśl jeszcze raz.

To auto automatycznie dodaje sporo punktów do szacunku na dzielnicy. Nie musisz wcale jeździć nim z żoną, dziećmi, teściami i złotą rybką. Możesz zaprosić kumpli. I to wielu, bo ma trzy rzędy. Razem robilibyście za autentycznych gangsterów. Chociaż może lepiej nie. Biali próbujący zachowywać się jak „Afroamerykanie” (trzeba być poprawnym politycznie) nie wyglądają zbyt dobrze.

Niemniej w tym aucie poczujesz się znakomicie. Silnik V8 zapożyczony został z Challengera T/A. Posiada on moc 475 koni mechanicznych. Dzięki temu samochód upragnioną setkę osiąga już w 4,4 sekundy. Co w tym momencie oznacza, że jest najszybszym, amerykańskim, trzyrzędowym SUV-em. No dobra. Przegrywa jedynie z Bentleyem Bentaygą W12. Ale Dodge ma certyfikat świadczący o byciu najszybszym trzyrzędowym SUV-em, wydany przez National Hot Rod Association.


Skrzynia biegów ma możliwość aż 8 przełożeń i jest automatyczna. Zmiana trwa zaledwie 160 milisekund (czyt. szybko jak cholera). System natomiast może skupić aż 70% całej mocy na tylne koła.

Koncern nie podał jeszcze ile wypłat będziemy musieli wyłożyć za ten model. Zanim ogłoszą cenę, warto zacząć odkładać. Tanio nie będzie. Ale cóż za jakość i styl trzeba płacić. Wdychanie jego spalin będzie przyjemne nawet dla niedzielnych kierowców, wracających z kościoła.
Dodał(a): Mateusz Kryś /fot.:Fiat Chrysler Automobiles Środa 08.02.2017