Gumball 3000 w Polsce!

Najbardziej egzotyczny rajd zawita do Polski już 22 maja. Zarezerwuj sobie ten dzień na orgazmiczną ucztę motoryzacyjną. Będzie tam Robert Burneika!
gumball 3000 polska


Gumball 3000 to wyścig najbardziej ekskluzywnych i egzotycznych samochodów, które pozostają w rękach prywatnych właścicieli. Kierowcy 100 wózków mają do pokonania 3000 mil (4800 kilometrów). W czasie sześciu dni przeprawią się przez 13 krajów. A wszystko to po drogach publicznych i bez żadnych specjalnych zezwoleń na przejazd. Policja ma zatem ręce pełne roboty, próbując utrzymać w ryzach narowistych kierowców. Ci mają ubaw, bo ich status majątkowy pozwala na zapłacenie wszelkich mandatów. W końcu wśród kierowców znajdują się bankierzy, prezesi, biznesmeni, a także celebryci, sportowcy, aktorzy. W tym roku ścigać się będą m.in.: Xzibit, Eve, David Hasselhoff, Tony Hawk, DJ Muggs z Cypress Hill, Kimi Raikkonen, a nas najbardziej interesuje do jakiego superauta zmieści się nasz Robert Burneika.


fot.: gumball3000.com

Samochody ścigają się na pewnych odcinkach, a czas sumowany jest na odcinkach kontrolnych. Po zakończonym etapie, cała ekipa zatrzymuje się w wyznaczonych miastach, by uczestniczyć w promocji wyścigu oraz w eventach towarzyszących imprezie. Przystanki Gumball 2013: Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Tallinn, Ryga, Wilno, Warszawa, Wiedeń. Rajd zakończy się 25 maja w Monte Carlo, gdzie w weekend odbędzie się Grand Prix Monako Formuły 1.Punkt kontrolny w Polsce, to idealna okazja, by obejrzeć najlepsze, najszybsze i najpiękniejsze jeżdżące samochody świata. Od Bugatti, przez Tumblera (Batmobil), TG1, Koenigsegga, Maserati po wszelkiej maści Lamborghini, Ferrari i bardziej znane supermaszyny. Wyjątkowa uczta dla koneserów wyjątkowych aut. Dodatkową atrakcją będą popisy legendarnego już skatera – Tony`ego Hawka. Wraz z innymi świetnymi zawodnikami, będą skakać po rampach ustawionych na Placu Piłsudskiego. Uczestników rajdu możesz spotkać w luźniejszej atmosferze podczas Gumball 3000 Vip Party w warszawskim Platinum Club, gdzie wystąpi legendarny Bun B, a za deckami stanie DJ Muggs. Wstęp wolny (selekcja), start 22 maja o godzinie 21.

gumball 3000 polska

Gumball 3000 powstał w 1999 roku, kiedy to przedsiębiorca, projektant, skater, kierowca wyścigowy i celebryta Maximillion Cooper postanowił połączyć swoje pasje w coś wyjątkowego. Udało mu się zaangażować w projekt najbardziej rozpoznawalne osoby z pierwszych stron gazet, a także najbardziej znaczących ludzi biznesu. W wyścigu nie ma żadnych nagród, prócz honorowych tytułów, np. dla najlepszej stylizacji auta. Do tej pory Gumball 3000 odwiedził kilkadziesiąt krajów w Europie i Ameryce Północnej.

Tegoroczny wyścig drugi raz prowadzić będzie przez Polskę. Pierwszy raz witaliśmy wspaniałych dżentelmenów w ich lśniących maszynach w 2001 roku. Wtedy to ekipa programu „Jackass” wychwalała nasz kraj i nasze potrawy. Przeważnie chmielowe.Dodał(a): fisci Środa 15.05.2013