Hyundai ix35

Tym modelem marka Hyundai zaznacza swoją obecność w segmencie SUV. Oferując pięć wersji silnikowych, oraz niezwykle oryginalną i nowoczesną stylistkę, stanowi ciekawą ofertę dla miłośników tej wersji nadwozia.
hyundai ix35


Model ix35 to następca modelu Tucson, a według nowego nazewnictwa marki, przedrostek `ix` oznacza auto terenowe. Testowany przez nas model to Diesel o pojemności 1,7 i mocy 115 KM, wyposażony w manualną 6-biegową skrzynię. Jest to niezwykle ekonomiczny silnik. Według producenta średnie spalanie, tego wcale nie małego samochodu, to 5,3 litra oleju napędowego na 100 km. 173 km/h oraz 12,4 sekundy do 100 km/h, osiągi te może nie powalają na kolana, ale przyznać trzeba, że mały apetyt na paliwo rekompensuje nam te stosunkowo niskie wartości. To dobre rozwiązanie dla osób lubiących czy potrzebujących posiadać auto tych wymiarów, ale niekoniecznie mających ochotę być częstym gościem na stacjach benzynowych.

Hyundai ix35 to nowoczesny design. Stylistyka nadwozia, agresywnie wyglądające reflektory, wyraźne przetłoczenia karoserii, masywny grill sprawiają, że auto wygląda niezwykle oryginalnie. Wnętrze auta przysparza mi ambiwalentnych odczuć. Na pierwszy rzut oka jest nowoczesne. Zegary w modnych tubach, ładne fotele obszyte skórą, oraz przyzwoicie wyglądające materiały kłóciły się nieco z ich jakością. Nie był to standard wysokich lotów. Ale uświadomiłem sobie, że to konsekwencja atrakcyjnych cen za to auto. Według zasady, że nie można mieć wszystkiego, obiektywnie stwierdzam, że jakość do ceny zachowuje odpowiednie proporcje.  Hyundai nie zawiedzie nas jeśli chodzi o wygodę i przestrzeń. Pasażerowie w obydwu rzędach siedzeń mają sporo miejsca. Bagażnik także jest przestronny, jego pojemność to 465 litrów do krawędzi okien, 591 do dachu, a maksymalnie po rozłożeniu siedzeń mamy do dyspozycji aż 1 436 litrów.

Testowy ix35 wyposażony był w inteligentny kluczyk. To bardzo wygodne rozwiązanie. Pewnie bardziej dla kobiet, które potrafią zgubić w swojej torebce o wiele większe przedmioty, a co dopiero kluczyk samochodowy, ale także dla mężczyzn. To spore udogodnienie - nie musisz wyciągać kluczyka, aby otworzyć czy uruchomić auto. Wystarczy podejść, mając go w kieszeni i nacisnąć przycisk w klamce przednich drzwi, a samochód otwiera się. Uruchomienie silnika odbywa się przy pomocy przycisku start&stop. To naprawdę wygodna opcja. Mogliśmy też liczyć na podgrzewane fotele. Chociaż z powodu testów latem, przy 30 stopniowym upale, nie korzystaliśmy z tej części wyposażenia. Ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że zimą jest to niezwykle przydatne. Mając na uwadze wymiary auta, bardzo pomocne były czujniki cofania, mogliśmy też liczyć na asystenta stromego zjazdu.

Mocną stroną tego samochodu jest z pewnością jego wygląd. Linia nadwozia jest nowoczesna oraz oryginalna. Wnętrze oferuje przestrzeń i komfortową podróż. Hyundai ix35 stanowi ciekawą propozycję dla kierowców, którzy cenią sobie jazdę samochodem w segmencie SUV, oferując stosunkowo atrakcyjne ceny. Przykładowo za wersję podstawową w opcji Classic z najmniejszym silnikiem zapłacimy 70 100 zł, natomiast koszt w podstawie opcji Premium z silnikiem 2.0 CRDi to 120 700 zł.


Dodał(a): Rafał Poniedziałek 24.09.2012