Jaguar F–Pace SVR Lister Stealth to najszybszy SUV na świecie

Przy wielkich gabarytach samochód nie może być demonem prędkości? Jaguar F–Pace SVR "Stealth" jest świetnym przykładem na to, że to nieprawda. Ekskluzywny SUV stuningowany przez firmę Lister zostanie wyprodukowany jedynie w 100 egzemplarzach.
LISTEROS1.jpg

Kwota, jaką będzie trzeba zapłaci za ten samochód, to 539 tys zł., czyli o 169 tys. zł. więcej, niż za zwykły model F–Pace SVR. Cena jednak nie wzięła się znikąd. SUV otrzymał ulepszone koła pasowe turbodoładowania, nowy system filtracji powietrza i specjalną chłodnicę. Oczywiście silnik także został podrasowany – jednostka V8 ma teraz 666 KM, czyli o 124 KM więcej, niż model bazowy.

LISTEROS.jpg

Podczas ostatniego wyścigu drag race na evencie VMAX200 w Wielkiej Brytanii samochód był szybszy od takich aut, jak Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, czy Bentley Bentayga.

Sprawdź także: Dodge Challenger inspirowany "Słonecznym patrolem"

F–Pace SVR podrasowano również z zewnątrz, czego efektem jest niestandardowe nadwozie wykonane z włókna szklanego z rzeźbionymi tylnymi i przednimi zderzakami. Zadbano także o dodatki, aby podkreślić masywny wygląd Jaguara. Wstawiono szersze nadkola i nowe progi boczne. Co ciekawe, klient będzie mógł dostosować pod siebie wygląd w środku samochodu, a będzie z czego wybierać. Twórcy przygotowali aż 36 indywidualnych opcji kolorystycznych wnętrza. Czas najwyższy szykować portfele.

Zobacz koniecznie: Ferrari i Lamborghini Erica Claptona na sprzedaż


ZOBACZ PIERWSZE ELEKTRYCZNE PORSCHE:

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 27.08.2020