Jak działają drony policyjne? Funkcjonariusze pokazali przykłady

Policjanci z Grupy SPEED WRD KWP w Olsztynie pokazali nagrania z patrolu drogowego, który wspomagały drony. Te urządzenia mają pomóc funkcjonariuszom wyłapać kierowców nie stosujących się do zasad. Drony latają wysoko nad siecią, przez co są niewidoczne dla osób prowadzących samochody, za to przez zastosowanie dużych zbliżeń, urządzenia mogą zarejestrować czy np. kierowca nie korzystał z telefonu podczas jazdy.
Zrzut ekranu 2021-07-26 o 15.05.14.png

Drony perfekcyjnie zdały egzamin. Służby mogły zauważyć takie przewinienia, jak rozmowa przez telefon bez użycia zestawu słuchawkowego czy ​​nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku. Mandaty się posypały, a funkcjonariusze zapowiedzieli, że latające urządzenia będą używane znacznie częściej. "Policjanci z Grupy SPEED WRD KWP w Olsztynie w trakcie lipcowych służb z wykorzystaniem  Bezzałogowego Statku Powietrznego Policji zarejestrowali już m.in.: niestosowanie się do znaków drogowych, korzystanie z telefonu podczas jazdy, nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku, jazdę na jednym kole motocyklem, nieprawidłowe wyprzedzanie i niestosowanie się do znów zakazujących wyprzedzania" – pisali funkcjonariusze na fanpage'u Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Nagrania z drona będą służyć jako materiały dowodowe, gdy niesforni kierowcy będą próbowali przekonać funkcjonariuszy, że są niewinni. Na filmie umieszczonym na YouTube policjanci pokazali, w jaki sposób drony mogą im skutecznie pomagać.

Wychodzi więc na to, że kierowcy już nigdzie nie będą mogli czuć się na tyle swobodnie, by delikatnie omijać przepisy. To dobra informacja – choć zapewne pojawią się tacy, co będą narzekać, to w rzeczywistości na drogach niedługo powinno być o wiele bezpieczniej, a przecież o to chodzi. Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 26.07.2021