Jakie sportowe auta wybierają Polacy? 3 najchętniej kupowane marki

Czas przyjrzeć się bliżej samochodom dobrze znanym każdemu fanowi motoryzacji. Auta z logotypami AMG, M i RS mają pod maską najmocniejsze jednostki napędowe, oferują najlepsze osiągi i są marzeniem niejednego kierowcy. Zastanawiałeś się, jakich tego typu modeli sprzedaje się w Polsce najwięcej?

merc profilowe.jpg


Według danych CEPiK od początku roku do końca lipca w Polsce zostały zarejestrowane 983 samochody z segmentu premium supersport. Polacy najchętniej sięgają po Mercedesy. W tym czasie pojawiło się 447 auto z logo AMG. Ponad połowę tej liczby stanowiły najmniejsze modele A i CLA, z czego tylko 13 to odmiany mające 381 KM. Czyli jeśli klient decyduje się na te auta, najczęściej wybiera wersję S o mocy 421 KM.

Drugie miejsce w kwestii Mercedesów zajął legendarny G63 AMG – kierowcy zarejestrowali 60 modeli tego samochodu. Ostatni schodek podium należy do AMG GT, po którego sięgnęło ponad 30 klientów.

MERCEDES.jpg

Sprawdź także: Jaguar F–Pace SVR Lister Stealth to najszybszy SUV na świecie

Za mercedesem uplasowało się Audi. Aut ze znaczkiem RS zarejestrowano w tym roku 311, a modelem wybieranym najczęściej był A3 w liczbie 108 sztuk. Zaraz po nim na liście pojawił się model Q3, a później chowające pod maską 600 KM Audi A6.

AUDI.jpg

Zobacz koniecznie: Dodge Challenger inspirowany "Słonecznym patrolem"

Ostatnie miejsce na podium (i w ogóle w całym zestawieniu) przypadło BMW. Sportowe samochody premium niemieckiej marki pojawiły się w Polsce w liczbie 225 egzemplarzy. Najczęściej kupowanym autem okazało się M2, następnie M5, a na końcu M8. Tutaj jednak zestawienie mogło okazać się nieco niesprawiedliwe, ponieważ model M3 nie doczekał się jeszcze oficjalnej prezentacji, a niewątpliwie mógłby wpłynąć na ranking. 

Sprawdź: Elektryczny crossover z Czech. Skoda Enyaq IV zaprezentowana

BMW.jpg

Sprawdź również: Ta Alfa Romeo Giulia to nie tylko samochód, to cudo na kółkach


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Piątek 04.09.2020