Jedyne Lamborghini Concept S na aukcji

18 listopada 2015 kolekcjonerzy super bolidów z całego świata zjadą się do Nowego Jorku, by powalczyć na aukcji o jedyny taki pojazd na świecie. Pod młotek pójdzie wyjątkowy Lamborghini Concept S, wyprodukowany w zaledwie jednym egzemplarzu.
lamborghini-concept-s.jpg

Lamborghini Concept S powstał w 2005 roku jako wariacja na temat Lamborghini Gallardo bez dachu. Zaprojektował go ówczesny szef designu koncernu Luc Donckerwolke. Bolid pierwszy raz ujrzał światło dzienne podczas genewskich targów motoryzacyjnych w 2005 roku. Wtedy jeszcze jako makieta. Wielkie zainteresowanie i zachwyt, jakim obdarzyli fani ten bolid, przekonało twórców do wyprodukowania jeżdżącego egzemplarza. Zadebiutował rok później, podczas Concorso Italiano – ekskluzywnego pokazu aut oraz motocykli egzotycznych i klasycznych.

Lamborghini Concept S okazał się jednak bardzo kosztowny i czasochłonny w produkcji, w związku z tym porzucono jego produkcję seryjną. Stworzono tylko jeden egzemplarz, który – rzecz jasna – otrzymał numer nadwozia 001. Do tej pory przejechał zaledwie 180 kilometrów, z czego większość zrobiono podczas testów. Reszta to rundy honorowe podczas konkursów, przeglądów, targów.Znakiem charakterystycznym Lambo Concept S jest kabina przedzielona na pół. Ciężko więc będzie złapać pasażerkę za kolano. Znakiem rozpoznawczym dla tego modelu są również owiewki zamiast przedniej szyby. Pod maską siedzi 5-litrowy silnik V10.

Obecny egzemplarz jest w rękach prywatnego kolekcjonera, który kupił go od Lamborghini. Specjaliści obstawiają, że na listopadowej aukcji Concept S zostanie sprzedany za 2,5 – 3 miliony dolarów. Jest więc okazja, by w tym roku zrobić sobie Mikołajki trochę wcześniej.

Dodał(a): Rich Giański Środa 15.07.2015