Jesteś odpowiedzialnym kierowcą? Oto dlaczego nie możesz zapomnieć o letniej zmianie opon

Wiosna to czas wiosennych i pracy w ogrodach, pora roku oznaczająca ożywienie w przyrodzie i pozytywne emocje... stop! Przejdźmy do konkretów i bardziej prozaicznych rzeczy.

kierowca.jpg

Jesteś kierowcą? Z pewnością więc wiesz, że wraz z końcem zimy zmieniamy w naszych samochodach opony zimowe na opony letnie. Zapewne wiesz również, że na rynku istnieje szeroka oferta opon letnich. Na które się zdecydować? Podpowiemy Ci!

Zadbaj o bezpieczeństwo

Regularna wymiana opon zgodnie z rytmem zmiany pór roku jest niezwykle istotna. Dopełniając tego obowiązku dbasz o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Rola opon w samochodzie jest więc nieoceniona. Jeśli nie chcesz stwarzać niebezpieczeństwa na drodze ani stać się sprawcą nieszczęśliwego wypadku musisz zawsze i bez wyjątków wymieniać opony zgodnie z rytmem zmian pór roku.

Dlaczego powinieneś zmienić opony na letnie?

Wymiana opon w samochodach jest tak istotna, gdyż opony letnie mają zupełnie inne niż opony zimowe parametry. Te znaczące różnice, które dzielą dwa rodzaje opon, spowodowane są tym, że opony letnie i zimowe dostosowane są do skrajnie odmiennych pór roku. Powszechnie wiadomo, że przyczepność na drogach jest zupełnie inna wiosną oraz latem niż jesienią i zimą. Wpływają na to skrajnie odmienne warunki atmosferyczne panujące o rozmaitych porach roku.

Utrata przyczepności na jezdni mogłaby stać się przyczyną wypadku, co zagraża ludzkiemu zdrowiu, a nawet życiu. Prowadząc samochód bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność, dlatego musisz pamiętać o każdym szczególe, który istotny jest dla bezpiecznego podróżowania.

Nie masz jeszcze opon letnich? Zerknij na Plusgum

Opony letnie Plusgum cechują się najwyższą jakością, wykonane są z solidnego materiału, co czyni je bardzo wytrzymałymi. Decydując się na zakup tych opon, zaopatrujesz się w modele letnie, które z pewnością posłużą Ci przez wiele lat. Zastanawiasz się, czy znajdziesz na tej stronie coś dla siebie? Z pewnością. Wybieraj spośród różnych rozmiarów opon, modeli dla samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i terenowych. Proste, prawda?


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 03.04.2018