Kabriolety na lato 2016

Kupić nie kupić – pomarzyć zawsze można :) Dni i noce są coraz cieplejsze, więc zaczynamy ekscytować się samochodami ze zdejmowanymi dachami. Oto najgorętsze kabriolety (i nie tylko) roku numer 2016

ckm-kabriolety.jpg

Immanuel Kant pisał kilkaset lat temu: „Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie”. Możemy założyć się o grubszą stawkę, że gdyby niemiecki filozof żył w naszych czasach, byłby wielkim fanem prezentowanych tu samochodów. W końcu niewiele jest na tym świecie rzeczy tak uduchowiających, jak przejażdżka z otwartym dachem w ciepły wieczór!

Pamiętaj: ty również masz moralne prawo do posiadania tego rodzaju wozu i łapania wiatru we włosy za jego kierownicą. Nawet jeśli te włosy stały się już nieco przerzedzone.

Koenigsegg Regera

To najmocniejsza z hybryd i najszybszy wóz ze zdejmowanym dachem: napęd to spalinowy silnik V8 i trzy jednostki elektryczne, dzięki czemu szwedzkie monstrum ma 1500 KM i ponad 2000 Nm! Pierwsza setka: 2,8 sek. Zaś prędkość maksymalna wynosi ponoć 410 km/h... Powstanie tylko 80 sztuk tego kosztującego 7 200 000 zł cuda z nadwoziem typu targa. Co, drogo? Nikt nie obiecywał, że będzie inaczej.

Smart ForTwo

Zdejmij dach z nowej (trzeciej już) generacji tego dwumiejscowego mikrusa, a przekonasz się, że wiosna i lato w zatłoczonym mieście mogą być naprawdę fajne. Pojazd ma jedynie 269 cm długości całkowitej (czyli 37 cm mniej, niż w kultowym Fiacie 126p) oraz zwinność rumuńskiej gimnastyczki. Do wyboru masz trzycylindrowe silniki benzynowe o mocy 71 KM oraz 90 KM. Pomimo tylnego napędu lepiej nie nastawiaj się na driftowanie, lecz po prostu wesołe szwendanie się po okolicy. Koszt auta: od nieco ponad 62 000 zł w górę.

Honda S660

Reprezentant kei–carów, czyli uroczych maleństw z Japonii, to coś dla wiecznie młodych duchem oryginałów. Dzięki turbosprężarce jego centralnie umieszczony 660–centymetrowy silnik ma moc 64 KM, co pozwala zobaczyć pierwszą setkę na liczniku po ponad 10 sek. Prędkość ograniczona jest do niecałych 137 km/h. Długość tego roadstera cabrio przekracza nieco 339 cm, a masa to jakieś 820 kg. Cena zabawki: ok. 58 000 zł.


To tylko fragment artykułu o kabrioletach na lato 2016. W tekście omawiamy jeszcze m.in. BMW Alpina D4 Bi-Turbo, Fiat 124 Spider, Range Rover Evoque i wiele innych modeli.

Cały artykuł przeczytasz w majowym numerze miesięcznika CKM (już w kioskach!)

05_ckm_2016-okładka.jpg

Po co iść do kiosku? Zamów CKM prosto do domu!
Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale dostaniesz ekstra książkę gratis!

prenumerata5-16small.jpg


Dodał(a): CKM Środa 27.04.2016