Kosmiczny Mercedes Ener-G-Force

Ten futurystyczny SUV od Mercedesa jest co prawda wariacją na temat przyszłości samochodów off-roadowych, ale przecież do tej pory wiele wizji przeradzało się w koncept, a te w seryjną produkcję.
Mercedes Ener-G-Force


Przygotowany na konkurs Los Angeles Design Challenge projekt Mercedesa Ener-G-Force miał być początkowo wózkiem policyjnym. Jednak studio Mercedes-Benz Advanced Design z Carlsbad nie mogło odmówić sobie przyjemności stworzenia cywilnej wersji tego pojazdu. Stworzyli nawet model w skali 1:1, by zrobić jeszcze większe wrażenie na potencjalnych odbiorcach.

Mercedes Ener-G-Force bazuje na kultowej już G-klasie. Ten kosmiczny model nawiązuje w linii do klasyka sprzed lat, jednak jego linie nadwozia zostały ukształtowane na nowo. Wygładzono je i nadano krągłości, przez co wygląda bardziej seksownie i futurystycznie. Na tyle, że masz wrażenie, że za chwilę wysiądzie z niego Terminator z nakręconej w przyszłości siódmej części tego filmu.

Piorunujące wrażenie robi potężny, umięśniony przód, a w nim LEDowe lampy w kształcie liter G. Nawiązanie do praprzodka widoczne jest również w kierunkowskazach umieszczonych na szczycie maski – znak rozpoznawczy tego koncepcyjnego modelu.
Odejściem od tradycyjnego wyglądu jest likwidacja pojemnika na koło zapasowe z tyłu samochodu. W tym miejscu znajdziemy wysuwany schowek na przydatne w terenie narzędzia.
Dodał(a): fisci Wtorek 11.12.2012