Hołowczyc zwycięzcą Silk Way Rally

Krzysztof Hołowczyc wystartował samochodem BMW X3 CC przygotowanymn przez X – raid. Był to pierwszy start załogi Orlen Team.
Krzysztof Hołowczyc

Rajd odbył się w dniach 10 – 16 lipca, trasa została wytyczona pomiędzy Moskwą a Soczi. Silk Way Rally to najprawdopodobniej jest uznawany za drugi, najtrudniejszy rajd cross – country świata. Ceremonia otwarcia odbyła się na Placu Czerwonym w Moskwie. Wydarzenie jest ważne dla Rosji ze względu na promocję Igrzysk Olimpijskich 2014 roku, które odbędą się w Soczi.

Zawodników czeka 4 tysiące kilometrów przez bardzo wymagające trasy.

Podczas pierwszego etapu załoga Orlen Team zajęła drugie miejsce. Zwycięzcą został lokalny kierowca Alexander Zheludov, który wyprzedził polski zespół o zaledwie 3’13 sekundy. Trzeci był reprezentant Ukrainy  - Bogdan Novitsky.

Jednak w generalnej klasyfikacji reprezentanci Orlen Team: Krzysztof Hołowczyc i Jean -  Marc Fortin wygrali rajd. Prowadzili nieprzerwanie od drugiego etapu. Na dwóch z sześciu odcinków specjalnych zdeklasowali rywali. Podczas siedmiu etapów załoga wypracowała aż 1h59’28 przewagi nad kolejną załogą: Stephanem Peterhanselem/Jean-Paulem Cottretem. Trzecie miejsce zajął lokalny zespół z Rosji: Aleksandr Żełudow/Andriej Rudnickij

Zwycięstwo w Silk Way Team to ogromny sukces.

Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011