Lamborghini Rat Rod

Dwóch przyjaciół obejrzało w sieci filmik traktujący o wyścigu Lamborghini z Rat Rodem i z miłości do kształtów obu maszyn, stworzyli niezwykły projekt, który jednocześnie zachwyca, odrzuca i każe zapytać, kiedy przetestuje go Batman.
Lambo-rat-rod.jpg

Paweł Wiśniewski jest grafikiem i projektantem, Jans Slapins to specjalista w modelowaniu 3D. Obaj uwielbiają zarówno charakter `Szczurów` jak i sylwetki majstersztyków z Sant'Agata Bolognese. Postanowili połączyć oba pojazdy w jeden koncept. Tak powstał Lamborghini Rat Rod.

Lambo-rat-rod1.jpg
To pojazd stylistyką nawiązujący do myśliwca Vought F4U Corsair, muscle cara Plymouth Cuda, bolidu Formuły 1, a także lodówek z lat 60. Nadwozie wykonane jest z lekkiego włókna węglowego. Rat Roda napędza charakterystyczna dla tych aut V8 z podwójnym doładowaniem. Napęd na koła przekazywany jest dzięki 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej.

Lambo-rat-rod2.jpg
Samochód pozostaje na razie w sferze konceptu i pewnie nie zjedzie z taśm produkcyjnych, bo kompletnie odstaje wyglądem od superaut z Sant'Agata. Z drugiej strony Lamborghini produkuje również traktory, od których właściwie wszystko się zaczęło, zatem projekt niekoniecznie musi być przeznaczony tylko `do szuflady`.

Lambo-rat-rod3.jpg

Rat Rod to `niedokończona` wersja Hot Roda, czyli aut budowanych ręcznie od podstaw i customizowanych pod właściciela od samego początku. Wzorowane są na sylwetce Fordów T i A. Niekompletność Rat Roda jest pozorna, bo w tych autach wszystko jest wymuskane i dopracowane, ale surowe i minimalistyczne. Taki uliczny szczur – chytry i przebiegły, ale brzydki i odrażający. Ten rodzaj pojazdów jest tańszą wersją Hot Roda, które pojawiły się pierwszy raz na ulicach USA w latach 40. i przez kolejne 20 lat osiągały szczyt popularności.


Lambo-rat-rod4.jpg
Dodał(a): fisci / fot.: http://jans-shlapins.blogspot.com, http://www.pjwdesign.com Poniedziałek 14.04.2014