Model Volvo najbezpieczniejszym autem na świecie – nikt nie zginął w nim od 16 lat

Jeśli cenisz sobie komfort i przede wszystkim – bezpieczeństwo, to ten model Volvo będzie najlepszym wyborem.
iStock-497001480.jpg

Nie od dziś wiadomo, że marka Volvo w szczególności kładzie nacisk na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów swoich aut. Potwierdzają to statystyki. Przeanalizowali je redaktorzy z dziennika „The Telegraph”, którzy ustalili, że najprawdopodobniej najbezpieczniejsze auto świata pochodzi właśnie ze stajni szwedzkiej marki.

Jest to największy SUV – Volvo XC90. Od 2002 roku w Wielkiej Brytanii nie było bowiem ani jednego śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem tego auta.  Z jednej strony za taki stan rzeczy odpowiada profil kierowców samochodów Volvo, czyli raczej stonowani i dyskretni biznesmeni niż szaleni uliczni rajdowcy.

Z drugiej zaś – systemy bezpieczeństwa godne promu kosmicznego NASA, które zostały upchane do auta szwedzkiej marki, na czele z systemem wczesnego ostrzegania przed niebezpieczeństwem na drodze i awaryjnym autonomicznym hamowaniem. Konstrukcja pojazdów Volvo z pewnością też nie jest bez znaczenia.

A więc teraz musicie w duchu odpowiedzieć sobie na pytanie - na czym wam zależy w przypadku waszego samochodu. I po prostu wybrać coś bardziej ekscytującego.

ZOBACZ TEŻ JAK WYGLĄDA PRZYSZŁOŚĆ MOTORYZACJI OD VOLVO


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 10.05.2018