Motoryzacyjne perełki na aukcji w Paryżu. Część 2

Fani starszych samochodów będą mogli podziwiać perełki motoryzacyjne podczas aukcji organizowanej przez dom RM Sotheby w Paryżu. Zapraszamy do 2 odsłony naszego przeglądu najciekawszych aut, jakie będzie można nabyć podczas tego wydarzenia.

doart.jpg


Założycielem firmy jest Rob Myers. Człowiek, który napędzany jest pasją do aut obojętnie jakiej maści – egzotycznych, kolekcjonerskich, czy zabytkowych. W 1976 roku, po latach życia w otoczeniu motoryzacyjnych klasyków ojca, założył własny warsztat zajmujący się restaurowaniem samochodów. Od tamtej pory, przez ponad czterdzieści lat, korporacja zdobyła pozycję lidera rynku i na dobre zaistniała na aukcyjnej mapie świata. Przypomnijmy, że z dziesięciu najbardziej wartościowych pojazdów sprzedanych na aukcjach, cztery miejsca należą do Sotheby, wcześniej znanego jako RM Auctions. Firma zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy służą pomocą w różnych językach. Aukcja 8 lutego mająca odbyć się w stolicy Francji zapowiada się bardzo interesująco. Czas na drugą dziesiątkę najciekawszych aut, jakie tam się znajdą.

Wśród nich będziecie mogli zobaczyć Jaguara Typu E z 1962 roku, którego pierwszy pokaz na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1961 roku został okrzyknięty mianem legendarnego. Kierowca Norman Dewis prowadził auto przez prawie 1000 km z Londynu do Szwajcarii. Pomimo tych wysiłków, koncern musiał sprowadzić inny egzemplarz, ponieważ prowadzący był zajęty przewożeniem zainteresowanych dziennikarzy. Niekwestionowanym królem drugiej odsłony będzie jednak stajnia Porsche. Przedstawimy wam kilka modeli, które stamtąd wyszły. Każdy zapiera dech w piersiach.

ZOBACZ TAKŻE CZĘŚĆ 1Dodał(a): Adam Nawrocki / fot.: http://www.rmsothebys.com/ Poniedziałek 16.01.2017