Mustang Cobra z silnikiem elektrycznym. Ma 1400 koni mechanicznych!

Kto by pomyślał, że doczekamy czasów, w których Mustang Cobra nie będzie już potworem z motorem spalinowym. Ford zaprezentował nową wersję swojego kultowego auta.
ford elekt.png
Firma zerwała ze swoją wieloletnią tradycją tworzenia mustangów pijących benzynę hektolitrami. Ford najwyraźniej zauważył, że nowe samochody na prąd mają lepszego kopa niż niejedna potężna spalinówka. W innym przypadku amerykański producent raczej nie wyposażył swojego flagowego auta w napęd elektryczny.

SPRAWDŹ: Pierwszy SUV Lamborghini trafił na sprzedaż. To egzemplarz z "Top Gear"

Mustang Cobra Jet 1400 jest nowym prototypem, za którego zaprojektowanie odpowiedzialne jest studio Ford Performance. Co ciekawe auto zostało stworzone do tego, aby wygrywać wyścigi równoległe. Liczba w nazwie modelu nie jest przypadkowa i wskazuje, ile koni mechanicznych jest w stanie wygenerować to auto.Producent zapewnia, że 1400 koni mechanicznych pozwala przejechać ćwierć mili (402 m) w ok. 8 sekund. Po pokonaniu mety licznik ma wskazywać ponad 270 km/h. Ford Performance obecnie testuje swoje auto na torze. Chcą je dokładnie przygotować do tegorocznego debiutu podczas imprezy drag racing. Oczywiście przez koronawirusa nie wiadomo kiedy to nastanie.

ZOBACZ, JAK PREZENTUJE SIĘ ELEKTRYK OD FORDA:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Piątek 24.04.2020