Najmocniejszy SUV

Ponad 758 tysięcy złotych będzie kosztował mający być najmocniejszym w swoim segmencie SUV, który wyjedzie ze stajni Lamborghini.
4.jpg

W SKRÓCIE:
Zdradzono szczegóły dotyczące samochodu Lamborghini Urus. Pod maską znajdzie się V8 o mocy 650 koni mechanicznych. Ceny będą zaczynać się od 758,5 tysięcy złotych.

PEŁNA WERSJA:

Lamborghini Urus ma być następcą modelu LM002. Nowy SUV ekskluzywnej marki ma się pojawić na drogach w połowie 2018 roku. Koncern długo trzymał w tajemnicy specyfikacje techniczne samochodu, ale w końcu postanowiono uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić kilka szczegółów.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Urus nie będzie typowym, eleganckim SUV-em, ponieważ w tym wypadku koncern stawia na osiągi. W swojej kategorii ma być najszybszym i najmocniejszym modelem. Pod maską ma się znajdować podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 650 koni mechanicznych. Ma on współpracować z motorami elektrycznymi. Według zapowiedzi, zapewni to możliwość rozpędzenia do setki w mniej niż 4 sekundy.

W przyszłym roku wyprodukowane zostanie 1000 egzemplarzy, a w 2019 ze stajni ma wyjechać ich aż 3 500. Co oznacza, że włodarze firmy planują podwoić dotychczasową sprzedaż i liczą na wielką popularność modelu. Ceny startowe mają nie przekraczać 200 tysięcy dolarów, czyli około 758,5 tysięcy złotych.

W tym momencie należy się jeszcze zastanowić, czy Urus ma szansę zastąpić Ursusa...


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Lamborghini Wtorek 16.05.2017