Najszybszy radiowóz na świecie?

W salonie motoryzacyjnym w Birmingham zaprezentowano wypasioną furę policyjną, Caparo T1, inspirowaną bolidami F1

Bez tytułuerererer.png

Pomysł, że policja powinna mieć na wyposażeniu superszybkie auta wydaje się uzasadniony. W końcu, jak dogonić przestępców i ścigać piratów drogowych, kiedy radiowóz rozpędza się pół dnia? ;) Model Caparo T1, inspirowany bolidami F1, który został zaprezentowany przez angielską policję w salonie motoryzacyjnym w Birmingham, potrafi przyspieszyć do setki w zaledwie 2,5 sekundy. Brzmi nieźle, prawda?

Niestety wspaniałe auto prezentowane na targach nie wyjedzie na ulice w policyjnych barwach. Wypasiona fura była jedynie pretekstem do rozmowy o wypadkach drogowych, spowodowanych nadmierną prędkością. Policjanci edukowali młodych ludzi, by zachowali bezpieczną prędkość, ponieważ to oni są w grupie największego ryzyka. W najgroźniejszych wypadkach najczęściej uczestniczą ludzie w przedziale wiekowym 18-25 lat.

Co ciekawe, z superszybkich aut korzysta naprawdę policja w Dubaju. W ich posiadaniu są cuda takie jak: Bugatti Veyron, Ferrari FF, Ford Mustang, czy Bentley Continetnal. Jeśli zaś chodzi o karetki pogotowia, całkiem niedawno państwo zakupiło sportowe Mustangi i Lotusy Evory (które możesz zobaczyć TUTAJ).


Dodał(a): BJ, fot. Youtube Wtorek 13.01.2015