Off road polski

Potężne maszyny znów zaryczą pokonując błotniste rowy, piaszczyste pagórki i przedzieranie się przez zarastające chaszcze, a wszystko bez odejmowania gazu i na adrenalinowym haju! Właśnie zaczyna się sezon rajdów terenowych.
rmf1.jpg

Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych (RMPST) i Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych (RPPST) ruszają ekstremalnym weekendem na poligonie w Drawsku Pomorskim. 4 – 6 kwietnia ścigać się będzie kilkadziesiąt zespołów w kilku kategoriach.

Szczególnie przyglądamy się ekipie RMF 4RACING Team, z którą mieliśmy przyjemność pojeździć w zeszłym roku, a który wzbogacił się o nową rajdówkę. Ekipa Aleksander „Fazi” Szandrowski i Rafał Płuciennik wielokrotnie w zeszłym sezonie zajmowała najwyższe miejsca na podium, w tym sezonie z nowym pojazdem liczą na same pierwsze lokaty. Przygotowany na ten sezon samochód najprawdopodobniej zostawi wszystkich rywali w tyle, gdyż już słabszą rajdówką `dojeżdżali` swoich oponentów. Jednak emocji na rajdach terenowych nie brakuje, bo nie tylko sprzęt ma pływ na końcowy wynik.

rmf2.jpg
Zbudowany właściwie od podstaw wóz na bazie Nissana Patrola zespołu RMF 4RACING Team, startujący w klasie TH, napędzany jest silnikiem V8 o mocy 286 KM z momentem obrotowym 450 Nm. W pełni oklatkowanego potwora osadzono na ośmiu amortyzatorach. A potężne koła skruszą napotkane na drodze kamienie.

rmf3.jpg
Niesamowitą atmosferę rajdów terenowych możesz poczuć na własnej skórze (błoto) i w zębach (piasek) oraz całym sobą (otwarte ramiona zespołu RMF 4RACING Team) podczas wszystkich startów ekipy w całej Polsce. Wybierz miejsce i termin, które będą Ci najbardziej odpowiadać:
Kwiecień:     
4-6.04. Baja Drawsko (RMPST, RPPST)        
Maj:              
2-4.05. Baja Carpathia (RMPST, RPPST)
Czerwiec:                   
13-15.06. Baja Gothica
Lipiec:
17-19.07. Baja Aragon, Hiszpania
Sierpień:
1-3.08. Baja Bohemia, Czechy (RMPST)
29-31.08. Baja Poland (RMPST)
Wrzesień:
19-21.09. Master Race (RPPST)
Październik:   
4-5.10. Baja Centrum (RMPST, RPPST)
24-26.10. Baja Żagań (RMPST, RPPST)

Nie zapomnij zajrzeć do obozu RMF 4RACING Team i doświadczyć gościnności pasjonatów ciężkich przepraw.

rmf5.jpg
RMF 4RACING Team to zespół, który założył Rafał Płuciennik – prawdziwy świr w dziedzinie off roadu. Wcześniej stworzył RMF Caroline Team, gdzie pierwsze rajdowe kilometry wykręcał Adam Małysz po odwieszeniu nart na kołek. Obecna kadra, która zasiada w kokpitach to: Rafał Płuciennik, Aleksander „Fazi” Szandrowski, Andrzej Derengowski, Piotr Zelt, Małgorzata Kosińska, Aleksandra Kujawa, Krzysztof Biegun.

rmf6.jpg
Rodzina RMF 4RACING Team, to jednak cały sztab pozytywnych ludzi (poznaj ich tutaj), którzy napędzani wysokooktanowym paliwem działają na najwyższych obrotach, żeby po rajdzie wszyscy mogli oblewać się szampanem.
Wyniki RMF 4RACING Team możesz śledzić na ich fan page`u.Dodał(a): buddy / fot.: rmf4rt.pl Piątek 04.04.2014