Opony sci-fi

Hankook zaprezentował futurystyczne opony, które będą dostosowywały się do zmieniającej się nawierzchni. Z asfaltu na szuter, błoto i wodę – Nowe ogumienie zaadaptuje się do każdych warunków.
hankook-scifi.jpg

Firma oponiarska wraz z naukowcami zajmującymi się designem i inżynierią na Uniwersytecie Pforzheim w Niemczech pokazali przełomowe ogumienie, które ma przecierać szlaki nowym projektom.

Specjalne opony dostosowują się do napotkanej nawierzchni, zatem prowadzenie auta podczas rajdów z różnymi nawierzchniami na odcinkach specjalnych ma być prostsze i bezpieczniejsze. Nowe produkty rozprawią się z głębokim piachem, śniegiem i wodą.

Trzy nowe inteligentne opony:
Boostrac - na tereny pustynne. Heksagonalny bieżnik rozszerzy się dla lepszej przyczepności i będzie idealny na górskie wertepy i miękką nawierzchnię.
Alpike - dzięki możliwości zwiększenia obwodu, w powstaną większe przestrzenie między blokami bieżnika i wysuną się kolce. To ułatwi jazdę po śniegu.
HyBlade – to jakby koło wodne oklejone na brzegach gumą. Łopatki pomagają jechać po wodzie, a wspomagają je wiatraki zamontowane na zewnętrznych częściach.Czy tak będzie wyglądała przyszłość motoryzacji? Póki co to koncept, ale wiele projektów, które wydawały się z początku nazbyt futurystyczne, doczekały się realizacji.

Dodał(a): fisci / fot.: Hankook Piątek 19.12.2014