Pierwsza hybryda Lamborghini

Jeśli jest włoska marka, którą znasz od zawsze, jest to zapewne Lamborghini - marzenie każdego dużego i małego dziecka i synonim sportowego samochodu. Teraz także hybrydowe.
Lambo sian 4.PNG

O Włochach można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że charakteryzuje ich nadmierna skromność i prostota. Właśnie takie jest premierowe Lamborghini Sian – futurystyczny kształt, ostre kąty, spojlery i reflektory udowadniają, że projektantom nie brakuje rozmachu i fantazji.


Ale to nie design najbardziej – nomen omen – zelektryzował publiczność, tylko hybrydowy silnik, pierwszy w historii seryjnej produkcji marki. Choć to określenie nieco na wyrost, ponieważ zaplanowano produkcję jedynie 63 sztuk. Dlaczego akurat tyle? W ten sposób Lamborghini nawiązuje do swojego roku założenia – 1963. Wersja podstawowa to wydatek rzędu 3,6 milionów euro, czyli 14 milionów złotych. Zresztą nie ma to większego znaczenia, bo wszystkie egzemplarze są już sprzedane.

Technologicznie Sian jest kontynuacją swojego poprzednika Aventadora SVJ uznawanego za najszybszy samochód w historii marki. Wolnossący V12 o pojemności 6,5 litra w połączeniu z silnikiem elektrycznym jest w stanie wygenerować moc 819 KM. Auto rozpędza się do setki w 2,8 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 350 km/h.


Pełna prezentacja nowego modelu odbędzie się na targach we Frankfurcie. Tymczasem wszystkim szczęśliwym nabywcom gratulujemy… Siana.  

 Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lamborghini Czwartek 05.09.2019