Piotr Więcek najlepszym drifterem w Polsce! Zdobył trzeci tytuł z rzędu!

Za nami koniec sezonu 2016 Drift Masters Grand Prix. Impreza odbyła się na fenomenalnym torze zbudowanym w Płocku na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Kierowcy zaprezentowali swoje umiejętności na mokrej i suchej nawierzchni.
Podium-sezonu-2016.jpg

Jak zawsze - zawodnicy DMGP rozpoczęli swój driftingowy weekend w piątek o godzinie 9. Wtedy przystąpili do pierwszej sesji treningowej, w której wzięło udział ponad 20 kierowców. Tor, po którym jeździli czekał na nich od czerwca, bowiem wtedy na stadionie Wisły Płock była 3. i 4. runda DMGP. Różnica była w kierunku jazdy. Tym razem drifterzy jeździli w drugą stronę niż podczas poprzednich płockich zawodów (odwrotnie do ruchu wskazówek zegara).

Piątkowe treningi odbywały się na suchej nawierzchni. Kierowcy z godziny na godzinę coraz lepiej czuli trasę co widać było po przejazdach poszczególnych zawodników. Poza dobrze znanymi z zawodów kierowcami takimi jak Piotr Więcek, Marcin Mospinek czy Paweł Borkowski na trasie mogliśmy zobaczyć zupełnie nowych zawodników w DMGP – Artura Pawlonkę, Tobiasza Puściana czy Michała Przybylskiego.

Sobotnie treningi – podobnie jak te z poprzedniego dnia, w całości były przeprowadzone na suchej nawierzchni. Na kilka minut przed rozpoczęciem wieczornych zawodów Top 16 zaczął padać deszcz. Wobec tego, kierowcy dopiero we właściwej rywalizacji – pierwszy raz, jechali po mokrym asfalcie w Płocku. Pomimo, że wszystkie pojedynki w parach odbywały się w deszczowej aurze, przejazdy były pełne emocji.

Uwaga kibiców była zwrócona na zawodników Budmat Auto Drift Team - Piotra Więcka, Jamesa Deane’a i Dawida Karkosika. Ci trzej zawodnicy, kolejno, zajmowali pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej DMGP. Wszyscy byli ciekawi kto zostanie mistrzem sezonu 2016.

11. runda DMGP tego nie rozstrzygnęła. Wygrał ją James Deane – drugi w „generalce”, który wciąż miał matematyczne szanse na pokonanie drugiego tego dnia Piotra Więcka – lidera klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce na podium tego dnia zajął Grzegorz Hypki.

W niedzielę było zimno, ale ku uciesze kierowców już nie padało - trasa była mokra, ponieważ nie zdążyła wyschnąć po sobotnich opadach, ale z każdą godziną po prostu wysychała. Rywalizacja w Top 16 odbywała się na suchym asfalcie.

Dwunastą – finałową rundę DMGP, wygrał Grzegorz Hypki, drugi na podium stanął Piotr Więcek, trzeci James Deane. Chwilę po dekoracji ostatnich zawodów Drift Masters Grand Prix było uhonorowanie najlepszych drifterów sezonu 2016. Mistrzem DMGP – trzeci raz z rzędu, został Piotr Więcek. Drugi w generalce był James Deane, a trzeci Dawid Karkosik. Dzięki dobrym występom podczas ostatniego weekendu rywalizacji - na czwarte miejsce całosezonowej klasyfikacji wskoczył Grzegorz Hypki. Wyróżnienie dostał Paweł Borkowski, który w minionym sezonie zaliczył imponujący postęp w swojej zawodniczej karierze. 
Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 24.10.2016