Porsche 964 "Un-hinged" – zdekonstruowana wizja ikony wyścigów

Destrukcja nie musi oznaczać niszczenia. Udowodnił to projektant aut koncepcyjnych, który postanowił wylać swój gniew na Porsche 964. Efektem swojej pracy podzielił się na Instagramie.
khyzyl-saleem-unhinged-porsche-911-model-964-render-001.jpg
Khyzyl Saleem, brytyjski artysta koncepcyjny, właśnie podzielił się swoją industrialną interpretacją Porsche 964. Czując się totalnie „destrukcyjnie” przez uciążliwości 2020 roku, artysta przyjął “dekonstruujące” podejście do ponownego wyobrażenia sobie sportowego auta.

Efektem tego destrukcyjnego przedsięwzięcia jest ultraszeroka, osadzona kilka centymetrów nad ziemią 964 z klatką, która została pozbawiona przednich i tylnych zderzaków. W jej industrialnym ujęciu widać również mnóstwo rozgałęźników, rur wzmacniających podwozie i paneli nadwozia wykonanych z włókna węglowego.

Sprawdź: Ma Porsche, więc może. Zaparkował na chodniku i wszczął awanturę

Saleem tak komentuje swój projekt: „Byłem w destrukcyjnym nastroju i nie miałem żadnych pieprz***ch skrupułów. Niestety, pod ręką wpadło mi akurat to Porsche 964. Jego projektowanie, a raczej destrukcja, było szaloną zabawą”.

Cały samochód sprawia wrażenie, jakby ktoś z dystopijnej przyszłości próbował odbudować klasyczną ikonę wyścigów. Doprowadził ją do stanu używalności, ale zapomniał wstawić przód i tył. Trzeba jednak przyznać, że efekt jest piorunujący.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Piątek 11.09.2020