Rezvani Hercules z napędem 6x6. Samochód idealny na apokalipsę

Rezvani nie produkuje kurczących się samochodów miejskich. Produkuje takie rzeczy jak Hercules 6×6 Military Edition. Ta zupełnie nowa sześciokołowa bestia z napędem zapożyczonym z Dodge’a Demona, z pewnością zostawi w tyle każdego rywala.
rezvani-hercules-6x6-military-edition-truck-suv-dodge-demon-v8-1300-bhp-bulletproof-4.jpg
Przede wszystkim Herculesa 6×6 można wyposażyć w jeden z kilku silników. Dostępny jest 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 285 KM, trzylitrowy V6 TurboDiesel o mocy 260 KM, 6,4-litrowy SRT Hemi V8 o mocy 500 KM lub potężny siedmiolitrowy, doładowany silnik V8 o mocy 1300 KM.

W przypadku naszego Herculesa mówimy o tej ostatniej opcji. Model o najwyższej specyfikacji, który jest napędzany przez ośmiobiegową skrzynię biegów zaczerpniętą z Dodge'a Ram TRX, będzie również wytwarzał 1340.90 Nm momentu obrotowego.

Ponadto Herkules jest wyposażony w tryb termiczny i noktowizyjny, kuloodporny pancerz balistyczny składający się z powłoki kewlarowej, kuloodpornego szkła i wojskowych opon typu run-flat. Do tego auto ma także w 20 innych specjalnych funkcji, które obejmują ochronę przeciwwybuchową od spodu, ochronę przed impulsem elektromagnetycznym, zasłonę dymną, maski gazowe, syreny i światła stroboskopowe.

Lista funkcji jest długa, ale nie wszystkie z nich mają pomóc w walce z apokalipsą. Hercules jest w rzeczywistości przeznaczony do użytku jako pojazd cywilny, więc wewnątrz został wykończony wysokiej klasy zamszem i skórą. Ma też dostęp do dziewięciocalowego ekranu informacyjno-rozrywkowego wyposażonego w Apple CarPlay.

Hercules 6×6 Military Edition jest dostępny w cenach zaczynających się od 325 tys. dolarów (ok. 1,2 mln zł).

Zobacz galerię:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Rezvani Piątek 20.11.2020