Rodzinna torpeda. Audi ABT RS4–S

Wielu fanów motoryzacji narzekało, że sportowe kombi od Audi ma za małą moc. Z pomocą przyszło ABT Sportsline, czyli nadworny tuner grupy Volkswagena, który wielokrotnie zabierał się już za przerabianie niemieckich wozów.

ABT-Tuning_RS4-S_GR-21_Seite.jpg


ABT Sportsline stworzyło unikalny model Audi ABT RS4–S. Zwyczajny RS4 dostał solidny zastrzyk mocy. Wersja podstawowa ma 8–biegową, automatyczną skrzynię i kryje pod maską 450 KM. Teraz po modyfikacjach ma aż 510 KM i rozpędza się do setki poniżej 4 sekund. Wóz posiada także napęd na cztery koła.
Oczywiście samochód z zewnątrz także przeszedł szereg zmian. Po tuningu otrzymał masywne zderzaki z nazwą modelu, dedykowane nakładki na progi oraz tylny spojler z włókna węglowego z polimerową osłoną. Układ wydechowy tworzą cztery, solidne końcówki z włókna węglowego i stali nierdzewnej. ABT Sportsline ulepszyło także zawieszenie wozu. Zastosowali sprężyny z regulacja wysokości oraz stabilizatory na przedniej i tylnej osi.
Wnętrze również robi wrażenie. Pikowane siedzenia ze skóry, czerwone przeszycia na progach drzwi i dywanikach podłogowych, wykończenia na desce rozdzielczej oraz kierownicy z włókna węglowego i cała masa detali. Spójrzcie tylko na poniższą galerię. Sama RS4 prezentuje się solidnie, a po wprowadzeniu takich modyfikacji auto robi kolosalne wrażenie. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot/: Audi Czwartek 08.10.2020