Służba Ochrony Państwa planuje zakupy. Ma być luksusowo

Służba Ochrony Państwa planuje kolejne zakupy. Tym razem padło na 25 pojazdów, w tym trzy 300-konne SUVy, a poza tym dwie limuzyny i 10 bogato wyposażonych minivanów i busów. To jednak nie wszystko. SOP stawia na wiele udogodnień i luksus.
iStock-1193027522.jpg

Jak dowiedzieli się reporterzy radia RMF FM, Służba Ochrony Państwa ogłosiła przetarg na 25 samochodów. Nie są to byle jakie pojazdy. Działacze celują w luksusowe auta. Będzie to 10 niewielkich busów, dwie limuzyny średniej klasy o mocy powyżej 190 KM, dwa samochody ciężarowe o masie do 3,5 tony, kilka "osobówek", dwie limuzyny i trzy mocne samochody terenowe, które mają mieć minimum 300 KM.
Na początku listopada ogłoszono przetarg na 308 limuzyn dla instytucji związanych z najwyższymi władzami państwa, m.in. dla resortów finansów, spraw zagranicznych, zdrowia i właśnie obrony narodowej. 

Niektóre auta mają być wyposażone w ksenonowe reflektory, przyciemniane, grubsze szyby i podgrzewane fotele. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", zakup ma zostać częściowo sfinansowany z wykorzystaniem środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej.

Jak widać, zwykłe pojazdy nie interesują Służby Ochrony Państwa. Ma być wygodnie, elegancko i luksusowo. W takiej sytuacji sami chcielibyśmy na chwilę wejść w rolę działaczy SOP i pojeździć nowymi samochodami. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Środa 25.11.2020