Tesla obroni Was przed apokalipsą

W nowych samochodach Tesli pojawi się tryb obrony przed bronią biologiczną. A to oznacza, że auto będzie w stanie samo oczyścić zatrute powietrze w kokpicie.
section-hero-touch.jpg

Nie od dziś wiadomo, że Tesla jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów na świecie. Amerykańskie przedsiębiorstwo potwierdza to miano po raz kolejny – tym razem wprowadzając do swoich aut tryb ochrony przed bronią biologiczną.

Polega to mniej więcej na tym, że samochody Tesli (konkretnie modele S i X) będą miały instalowane specjalne filtry powietrza, które po uaktywnieniu „przeciwapokaliptycznego” trybu, w mniej niż dwie minuty, oczyszczą zatrute wirusami, bakteriami i alergenami powietrze wewnątrz auta, sprawiając, że będzie ono całkowicie bezpieczne dla człowieka.Taki tryb jest całkiem niezłym pomysłem, zważywszy na rosnące zanieczyszczenie powietrza w miastach, a także na spore ryzyko, że w niedalekiej przyszłości jacyś naukowcy przez przypadek uwolnią wirusa, który zamieni nas wszystkich w krwiożercze zombie. Zresztą sam Elon Musk, CEO Tesli, przyznaje, że jego firma chce być „liderem w zapobieganiu apokaliptycznym scenariuszom”.

Tryb obrony przed bronią biologiczną jest w takim razie całkiem obiecującym początkiem. Jednak jak tak dalej pójdzie, to już niedługo wśród podstawowego pakietu wyposażenia Tesli, znajdziemy lasery i tryb łodzi podwodnej. Przecież potop też jest możliwy.


Dodał(a): Jakub Rusak Środa 04.05.2016