To nie Ford Mustang, to Warszawa M20 GT – właśnie zaprezentowano ją w Krynicy

Wygląda jak Ford Mustang, osiągi ma jak Ford Mustang, ale to nie Ford Mustang. To nasza stara dobra Warszawa. No, może w tym przypadku już nie taka stara.
Piotr Guzik.JPG

Prototyp Warszawy M20 GT zaprezentowano podczas forum ekonomicznego w Krynicy. Autorem projektu jest krakowska spółka KHM Motors (wcześniej Aquila Automotive Poland), która, jak twierdzi, posiada wyłączne prawa do wykorzystywania nazwy „Warszawa”.

Spółka powstała w 2013 roku z „pasji do polskiej motoryzacji” i jej celem jest budowanie aut nawiązujących do polskich legend drogowych. Jednym z nich jest odświeżona wersja Warszawy M20 z 1951 roku, drugim – właśnie Warszawa M20 GT, czyli sportowa wersja klasyka początków PRL.M20-stka zaprezentowana w Krynicy to rasowe auto sportowe bazujące na podzespołach Forda Mustanga GT z 2016. Z tego auta ma pochodzić imponujący, 5-litrowy silnik V8, który rozwija moc 420 KM, oraz skrzynia biegów. Przedstawiciele KHM Motors twierdzą również, że udało im się dogadać z europejskim przedstawicielstwem amerykańskiej marki i Ford ma dostarczyć części potrzebne do budowy kolejnych egzemplarzy Warszawy M20 GT. W założeniach ma powstać ich ok. 10 – wszystkie na indywidualne zamówienie.

Najbliższe plany spółki to budowa Sirelli Sport nawiązującej do Syreny Sport oraz budowa samochodu elektrycznego albo hybrydowego.

nowa-warszawa-7.jpg

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Piotr Guzik/FORUM, KHM Motors Środa 05.09.2018