TVP kupuje 30 samochodów. Znamy ich specyfikacje

W Telewizji Polskiej już niebawem każdy z pracowników centrali w Warszawie będzie mógł wozić się jak prezes. Państwowa spółka ogłosiła przetarg na 30 fabrycznie nowych samochodów osobowych.
Insignia.png
Osoby na państwowych posadach muszą być prawdziwymi fanami motoryzacji. Wystarczy spojrzeć na parę przetargów ogłoszonych w ostatnim czasie, żeby stwierdzić, że byle czym wozić się nie będą.

Niedawno pisaliśmy o 300-konnych hatchbackach, których potrzebują funkcjonariusze skarbówki. Wtedy udało nam się ustalić, że zgodnie ze specyfikacjami podanymi w ofercie, ich oczekiwania mogą spełnić m.in.: Mercedes A35 AMG, BMW M135i czy AUDI S3.

Natomiast teraz TVP ogłosiła przetarg na 30 fabrycznie nowych samochodów osobowych. W specyfikacjach zapisano, że mają to być auta o nadwoziu typu sedan lub liftback, o długości nie mniejszej niż 4,7 m. Z kolei moc silnika każdego z egzemplarzy musi wynosić co najmniej 150 koni mechanicznych.

Sonda

Które auto jest lepsze?


Państwowej telewizji zależy na tym, żeby samochody były wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, silnik benzynowy, klimatyzację oraz kamerę cofania. Również kolor limuzyn został dokładnie sprecyzowany. Musi to być niebieski metalizowany. Takie wymagania spełniają np. Opel Insignia czy Volkswagen Passat.

Otwarcie ofert zostało przewidziane na 31 sierpnia 2020 roku. Jeżeli na jesieni zobaczysz w lusterku niebieską Insignię, nie zdejmuj nogi z gazu. Zapewne nie będzie to drogówka, a jeden z pracowników TVP.


Dodał(a): CKM.pl / fot. istock Czwartek 30.07.2020