Volvo, spina, ballerina

Najlepsi kaskaderzy Hollywood wypadają przy tej akrobatce jak… baby!
ballerina otw.jpg


Miejsce akcji: opuszczona chorwacka autostrada. Bohaterka: mistrzyni świata w slackliningu (chodzenie po linie w ekstremalnych warunkach) Faith Dickey. Cel: przejście po linie rozpiętej między ciężarówkami Volvo zanim wjadą do tunelu.

Wydaje się to być abstrakcją, możliwą tylko dzięki zastosowaniu efektów specjalnych i montażu komputerowego. A jednak ta amerykańska ekwilibrystka podjęła się tego w realu.

Dwie ciężarówki Volvo pędzą po chorwackim autobanie połączone ze sobą liną, po której Faith musi przedreptać zanim pojazdy wjadą do tunelu, a lina zerwie się na ściance dzielącej dwa pasy. Tu nie ma dubli, nie ma odpowiedniej asekuracji, by w razie niepowodzenia uratować kobietę z opresji. Albo się uda i przejdzie cienką liną do historii, albo odejdzie w niepamięć jako ozdobny arras przy wjeździe do tunelu.
Niby robiła to wielokrotnie przedtem, niby jest mistrzynią świata, ale to nie od niej zależy pęd powietrza ani też synchronizacja dwóch pędzących 80 km/h kolosów.

Nie wygląda to zbyt optymistycznie, gdy podczas pierwszego podejścia spada z liny. Jednak ciężarówki nie zatrzymują się – dla nich koniec trasy to wyjazd z tunelu! Faith robi drugie podejście. Buja się na linie jak wańska-wstańka. Kierowcom pojawiają się pierwsze krople potu na czole, gdy przed sobą dostrzegają wyrastającą górę z dwoma otworami. A akrobatka jest dopiero w połowie drogi! Rzut oka na tunel, który zaczyna na nią napierać i wielka spina na koniec!

Miejsce akcji zabezpieczali ratownicy medyczni, jednak uważamy, że z panią Dickey poważnie powinien był porozmawiać psychiatra.

Zobacz jak to wyglądało, nam nerwy wysiadły już przy pierwszym upadku… Podziel się filmem na fejsie!Dodał(a): gianni Piątek 17.08.2012