W końcu zobaczyliśmy nową maszynę Kubicy!

Robert Kubica przygotowuje się do startu w niemieckiej serii wyścigowej DTM. Tymczasem zobaczyliśmy już gotową wersję BMW M4 DTM, którą poprowadzi kierowca.

W tegorocznym sezonie serii DTM po raz pierwszy wystartuje Robert Kubica. Specjalnie dla Polaka zespół ART Grand Prix, sponsorowany przez PKN Orlen, przygotował BMW M4 DTM.

Do sieci trafiło zdjęcie pojazdu. Samochód wygląda dokładnie tak, jak wcześniej zapowiadano. Ma biało-czerwone barwy inspirowane kolorami sponsora, którego logo znalazło się na masce, dachu, spoilerze i drzwiach auta. Orlen w ten sposób chce też zaznaczyć swoją obecność na zagranicznych rynkach. Mimo, że seria wyścigów wywodzi się z Niemiec, to jej rozwój sprawił, że zmaganie kierowców będą odbywały się także na torach w innych krajach, również poza Europą.


Kubica już w przyszłym miesiącu wystartuje w tegorocznej serii Deutsche Tourenwagen Masters. Zanim jednak wjedzie na tor, musi sprawdzić swój pojazd. Testy miały odbywać się na torze Monza we Włoszech. Jednak ze względu na koronawirusa, który rozprzestrzenia się w tamtym kraju, zostaną przeniesione do Niemiec. Kierowca będzie mógł wypróbować swoją maszynę w dniach 16-19 marca na torze Hockenheim.

ZOBACZ TEŻ:
Bolid C39 Alfa Romeo Racing ORLEN. Kubica w zespole

Start sezonu 2020 zaplanowano na 24-26 kwietnia. Odbędzie się on w belgijskim Zolder. Natomiast pozostałe wyścigi zapowiedziano kolejno na:
15-17 maja – Lausitzring, Niemcy
29-31 maja – Igora Drive, Rosja
12-14 czerwca – Anderstorp, Szwecja
26-28 czerwca – Monza, Włochy
10-12 lipca – Norisring, Niemcy
22-23 sierpnia – Brands Hatch, Wielka Brytania
4-6 września – Assen, Holandia
11-13 września – Nurburgring, Niemcy
2-4 października – Hockenheimring, Niemcy


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. twitter Wtorek 03.03.2020