Włoski mocarz

950 koni mechanicznych generowanych przez silniki w LaFerrari Aperta pozwala rozpędzić się do setki w nieco ponad dwie sekundy. Włoski koncern świętuje swoje urodziny z wielką pompą.
8.jpg


W SKRÓCIE:

Około 8 milionów złotych wart jest model LaFerrari Aperta. Tradycyjny i elektryczny silnik, generują łącznie moc 950 koni mechanicznych, co pozwala na rozpędzenie do setki w mniej niż 3 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 349 km/h.

PEŁNA WERSJA:
Włosi wiedzą jak świętować 70 urodziny. Właśnie tyle lat w tym roku stuknęło koncernowi Ferrari. Sukcesy firmy na różnych polach są niezliczone. Żeby uczcić swoją długowieczność, stworzono hipersamochodów, który zapiera dech w piersiach, podobnie jak jego cena. Żeby w ogóle myśleć o posiadaniu Aperty należałoby mieć na koncie 2,2 miliony dolarów, a więc ponad 8 milionów w polskiej walucie.

Nie wyciągaj jednak jeszcze swojej karty kredytowej. Zbudowano 200 sztuk, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane jeszcze zanim skończono tworzyć pierwszą partię. Skąd takie zainteresowanie modelem? To bardzo proste. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje techniczne. Pod maską skrywa się 6,3 litrowy silnik V-12, wspomagany przez motor elektryczny o mocy 120 kW. Łącznie daje to 950 koni mechanicznych. Do setki można się rozpędzić w niecałe trzy sekundy. Maksymalna prędkość to natomiast 349 km/h.

Ekskluzywnym LaFerrari Aperta marka pokazała się od najlepszej strony. Chcielibyśmy złożyć firmie życzenia urodzinowe i wyrazić nadzieję, że jeszcze przez wiele dekad będzie spełniać motoryzacyjne sny. Bo biorąc pod uwagę nasze zarobki, zostają nam tylko marzenia o produkowanych przez nich modelach.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Ferrari Środa 29.03.2017