Youngtimer i youngtimerka. Kwintesencja lat 80.

Esencja lat 80. w jednej sesji. Wystylizowana piękna modelka, kultowa fura i moda z tamtej epoki. Aż słychać pobrzmiewające dźwięki Duran Duran w tle...
_MG_9947.jpg

Tomasz Wizner, autor sesji, tłumaczy, że „pomysł na sesję zdjęciową z youngtimerem zrodził się z zamiłowania do samochodów, oraz z sentymentu do lat z dzieciństwa”. A my tu widzimy również zamiłowanie do kobiecego piękna, dlatego tak bardzo z Tomkiem się rozumiemy!

Tomek do sesji proponuje „obiekty” wyjątkowe. - Do sesji wybrałem samochód Nissan RZ-1 (na rynku europejskim nazwany Nissan Sunny GTI Coupe). Auto jest dość rzadkie, produkowane było wyłącznie w latach 1987-1989.  Wraz z 16-zaworowym silnikiem Twin Cam, niewątpliwie zapisał się on w historii japońskiej motoryzacji – tłumaczy fotograf i pasjonat motoryzacji.

- Nie bez powodu mówi się, że samochody zabytkowe mają duszę. Zasiadając za sterami youngtimera, można na chwilę przenieść się w czasie i poczuć retro klimat o czym przekonała się nasza modelka Ola. Temu, kto nie miał okazji tego doświadczyć, polecam przejażdżkę youngtimerem ze swoją dziewczyną/chłopakiem, Coca-Colą, oraz muzyką Duran Duran, Tears For Fears lub w stylu Synthwave – płynie dalej Tomasz.

Fotograf tłumaczy, że inspiracją przy powstawaniu sesji było – prócz głównych bohaterów – to, co najbardziej charakterystyczne dla lat 80., czyli moda i muzyka. Wyszło perfekcyjnie i autentycznie, bo wszyscy twórcy pracujący przy projekcie ma zajawkę na klimat z tamtego okresu. Dlatego też połączyli wszystko w zgrabną całość.  

- Choć muzyki na zdjęciach ująć się nie da, zapewniam, że towarzyszyła nam podczas sesji – dodaje Tomasz Wizner, a my zapewniamy, że jeszcze nie raz zajrzymy do prac tego fotografa i jego utalentowanej ekipy.

Modelka: Aleksandra Janik

Youngtimer: 

Styliska/wizażystka: Paula Wrzesińska

Fotograf: Tomasz Wizner

Asystent: Jakub Młynek
Dodał(a): CKM.PL / fot.: Tomasz Wizner Piątek 27.03.2020