Zerouno roadster – urwie ci nie tylko głowę

Wygląd tej fury zdecydowanie urywa tyłek. Jej przyspieszenie – głowę. Tym bardziej, że producenci zaprezentują Zerouno w wersji bez dachu.
lamborghini-huracan-zerouno.jpg

O samym Zerouno już kiedyś pisaliśmy w serwisie CKM. Ale wtedy szczegóły na temat tego auta nie były pewne i do końca znane. Teraz, nie dość, że rzeczywiście poznaliśmy dokładne specyfikacje techniczne fury, to w dodatku znamy jego oficjalną datę premiery. Wtedy też istniała jedynie wersja z twardym dachem – teraz natomiast producenci postanowili zaprezentować wersję roadster.

A zatem do rzeczy. Zerouno roadster zostanie oficjalnie pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się 6 marca 2018. Auto, inspirowane wyglądem Lamborghini Huracan, ma znacznie więcej wspólnego z tym włoskim producentem niż tylko kształt karoserii.

Pod maską Zerouno drzemie bowiem 5,2-litrowy silnik V10 o mocy 610 koni mechanicznych, pochodzący właśnie z Lambo. Silnik ten jest w stanie rozpędzić „Zero Jedynkę” do 330 km/h, przy czym dobicie do setki zajmuje mu jedynie 3,2 sekundy.

Cena, podobnie jak przyspieszenie i wygląd Zerouno, urywa głowę i tyłek. Za wersję z twardym dachem trzeba było zapłacić 7,5 mln złotych, z kolei za wersję bez dachu – 8,2 mln złotych. Klasyk – za „mniej” trzeba wybulić więcej. Ale dla motoryzacyjnych zapaleńców z zasobnym portfelem z pewnością żadna cena nie będzie straszna – w końcu posiadanie fury wyprodukowanej w zaledwie kilku egzemplarzach jest warte każdych pieniędzy.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 26.02.2018