Bezpieczny seks a koronawirus. Jak to robić

Seks powinien być bezpieczny zawsze – nie tylko podczas epidemii. Jednak teraz trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Prezerwatywy w przypadku koronawirusa mogą nie wystarczyć.
koronasex.jpg

Wszyscy już wiemy, że gdy na świecie szaleje wirus musimy być wyjątkowo ostrożni w kontaktach z innymi ludźmi, a tym bardziej w miejscach publicznych. Powinniśmy zachować od nich przynajmniej metr odległości. Po każdym wyjściu z domu trzeba dokładnie umyć ręce, a będąc poza mieszkaniem, należy unikać dotykania twarzy.

Szkoda tylko, że mało kto mówi o tym, jak się zachowywać, gdy już jesteśmy w domu, a na dodatek sam na sam z partnerką. Czy jej także musimy unikać i zachować odległość metra? A co z osobami, które uprawiają przygodny seks – czy mają zaniechać zabaw łóżkowych, aż epidemia odejdzie w zapomnienie?

Ręce przy sobie?
Skoro nie powinniśmy dotykać własnej buzi, co z bardziej intymnymi częściami ciała. Nie tylko własnymi, ale też należącymi do naszej partnerki. Przecież dobry seks musi zacząć się od gry wstępnej, a ta często polega na wzajemnym całowaniu i dotykaniu nie tylko twarzy. Tu pojawia się pierwsza i najczęściej powtarzana rada – trzeba myć ręce. 

Wymiana śliny
Powszechnie wiadomo, że koronawirus jest przenoszony drogą kropelkową, czyli przez wdychanie wydzieliny z ust osoby zarażonej. Łatwo wywnioskować, że wymiana śliny poprzez pocałunek z nosicielem wirusa gwarantuje zarażenie. Jeżeli czujesz, że zaczyna rozkładać cię choroba lub twoja partnerka ma objawy, powinniście wstrzymać się z buziakami.

Natomiast jeśli oboje jesteście okazami zdrowia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Chyba że któreś z was dopiero co wróciło z zagranicy. Wtedy należy odczekać jakiś czas, żeby mieć pewność, że nie pojawią się żadne objawy.

Lepiej się wstrzymać
Sprawy mają się zupełnie inaczej jeśli wystąpiły już objawy i jesteś poddany kwarantannie. Trwa ona dwa tygodnie i w tym czasie nie należy mieć bezpośredniego kontaktu z kimkolwiek. A to znaczy, że musisz trzymać się z daleka od swojej partnerki. W końcu nie chcesz przypadkowo jej zarazić, więc te pół miesiąca chyba wytrzymasz.


Jeśli nie masz stałej partnerki i regularnie randkujesz, będzie lepiej dla ciebie, jeśli odłożysz spotkania na później. Nigdy nie wiadomo czy twoja wybranka nie złapała przypadkiem od kogoś koranawirusa. Jeżeli nie masz silnej woli i nie jesteś w stanie powstrzymać się od randki, chociaż zapytaj jej, czy przypadkiem nie miała kontaktu z kimś zarażonym. W ostateczności zawsze możesz takie pytanie obrócić w żart sytuacyjny.

Bezpieczny seks
Skoro buziaki i obmacywanie w czasie epidemii stanowią zagrożenie, można by pomyśleć, że podobnie będzie ze stosunkiem. Niestety jak na razie jest zbyt wcześnie, żeby potwierdzić takie przypuszczenia. Natomiast wiemy już, że podobnego typu wirusy tj. SARS, MERS nie są przenoszone drogą płciową. Oznacza to, że nie można zarazić się nimi, uprawiając seks.

Oczywiście warunkiem jest, że nie będziemy wymieniać śliny i kłaść rąk tam, gdzie nie trzeba. W tym przypadku rozmowa twarzą w twarz jest bardziej niebezpieczna niż seks. Także jeśli dacie radę kochać się bez użycia rąk, droga wolna. Może być to ciekawe doświadczenie.

Higiena przede wszystkim
Jeśli oboje nie macie żadnych przeciwwskazań, możecie przejść do rzeczy. Wcześniej upewnijcie się, że dokładnie umyliście ręce i narządy płciowe. W końcu chwilę wcześniej mogliście ich dotykać. Ważne, aby wasze "zabawki" były myte płynem do tego przeznaczonym. Pod żadnym pozorem nie używajcie środków dezynfekujących. Zawierają one składniki, które mogą podrażnić to i owo.

Zostaw pupę w tyle
Jeżeli lubisz zabawiać się jej tyłkiem, powinieneś na jakiś czas odpuścić. Naukowcy uważają, że jedną z przyczyn tak szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa jest to, że można go przenosić przez kontakt z tamtym rejonem. Dlatego, jeśli lubicie anal, przede wszystkim używajcie prezerwatyw i dbajcie o higienę.

Robótki ręczne
Skoro już wszyscy wiemy, że trzeba dokładnie myć ręce, nie ma najmniejszych wątpliwości, że musisz to robić też przed masturbacją. Zarówno jeśli zabawiasz się sam, jak i z partnerką. Czystość przede wszystkim. Podobnie trzeba czyścić wszystkie gadżety erotyczne. Oczywiście nie musimy chyba przypominać, że powinno się to robić nie tylko podczas epidemii.

ZOBACZ TEŻ: Co mówić w łóżku. Seks poziom wyżej


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. littlesquirtles.com Wtorek 10.03.2020