Chcemy dwudziestek, a sypiamy z trzydziestkami

W miarę jak się starzejemy, nasze partnerki powinny młodnieć. Oczywiście do granic rozsądku. Taka jest prawda i żadne badania tego nie zmienią.

gl.jpg

To że mężczyźni wolą młodsze kobiety jest oczywiste. Że kobiety wolą starszych mężczyzn to dar natury, która pomyślała o tym, żebyśmy mogli dobrze dobierać się w pary. Nawet pomimo tego, że często te stereotypy są potwierdzane, wiek może odpychać potencjalną kandydatkę na nocne igraszki.

Według badań przeprowadzonych w Finlandii okazało się, że mężczyźni bez względu na wiek lubią kobiety, mające dwadzieścia bądź dwadzieścia kilka lat. Płeć piękna natomiast woli nieco starszych mężczyzn.
1.jpg
Naukowcy poprosili badanych, aby ci wypisali swoje preferencje dotyczące wieku seksualnych partnerów. Potem ankietowani mieli podać wiek osób, z którymi rzeczywiście wylądowali w łóżku.

Jeśli chodzi o przykłady, to średni wiek kobiet wynosił 35 lat. Jak się okazało najmłodszy partner, z jakim zgodziłyby się pójść do łóżka powinien mieć niemniej niż 27 lat. Natomiast najstarszy nie powinien przekroczyć granicy 46 lat. Jednakże w rzeczywistości wyszło na to, że przeciętnie najmłodszy partner miał 33 lata, a najstarszy 38.

U mężczyzn natomiast średnia wieku wyniosła 37 lat. Taki przeciętny mężczyzna mógłby się umówić z 21 latką, a nawet 49 latką. W rzeczywistości jednak średni wiek najmłodszych partnerek to 31, a najstarszych 37. Wyszło na to, że chociaż twierdzimy, że wolimy młodsze, to w rzeczywistości ciągnie nas do rówieśniczek.
2.jpg
Według badań, kobieta z każdym rokiem szuka partnerów 4-5 miesięcy starszych, niż rok wcześniej. Mężczyźni natomiast pragną dziewczyn jedynie 2 miesiące starszych niż rok wcześniej. 

Nauka nauką. My i tak wiemy swoje. Kiedy już dobijemy do czterdziestki otoczymy się tabunem pięknych i młodych modelek. W końcu numery zbieramy już od dawna.

Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 16.02.2017