Chcesz uprawiać częściej seks? Zrób sobie tatuaż! Ludzie z dziarami mają więcej partnerów seksualnych

Ale za nim przybijesz sobie sam piątkę z radości, przeczytaj ten artykuł do końca. Bo posiadanie tatuaży wiąże się także z innymi, nieco mniej przyjemnymi rzeczami.
iStock-888106572.jpg

Masz dziary? W takim razie prawdopodobnie masz przynajmniej w miarę silną i niezależną osobowość. Ale przy okazji możesz też zdradzać całkiem wyraźne oznaki problemów psychicznych. No co? Nie my na to wpadliśmy tylko naukowcy z Uniwersytetu w Miami, którzy przebadali przeszło 2 tys. osób i doszli do właśnie takich wniosków.

Zdaniem wspomnianych jajogłowych wydziarane osoby mają znacznie większą tendencję do podejmowania ryzykownych zachowań, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będą palaczami i że trafią do więzienia. Przy tym wszystkim zapewne będą też miały więcej partnerów seksualnych niż osoby niewytatuowane, ale może to wynikać właśnie z upodobania do ryzykownych zachowań (choć zakładamy, że niezależnie od przyczyn, jest to akurat pozytywny aspekt).

Ponadto, jak twierdzą naukowcy, wydziarani częściej doświadczają problemów ze snem, a także istnieje wyższe ryzyko, że zostaną u nich zdiagnozowane choroby psychiczne. Z kolei w przypadku nastolatków atrament pod skórą wiąże się z prawdopodobieństwem popalania zioła, regularnego upijania się, uczestnictwem w bójkach, olewaniem szkoły czy niebezpiecznym seksem. Choć akurat zdaje nam się, że te wszystkie zachowania to po prostu kwestia bycia nastolatkiem, a akurat dziary nic wspólnego z tym nie mają.

Dodał(a): redakcja Sobota 09.07.2022