Co by było gdyby mężczyzna wziął pigułkę antykoncepcyjną?

Pigułki antykoncepcyjne mają w swoim składzie dwa hormony: estrogen i progestagen (oba występują w ciałach kobiet naturalnie). Co by się jednak stało, gdyby tabletki te zażył mężczyzna? Oto odpowiedź!

shutterstock_223189906.jpg

Ciała kobiet wydzielają estrogen i progestagen w sposób naturalny. Hormony te przyjmowane zaś w formie antykoncepcji regulują ich cykl menstruacyjny, no i oczywiście chronią przed zajściem w ciążę. Co ciekawe, hormony te są także wytwarzane w męskich ciałach - jednakże w dużo mniejszych dawkach. Estrogen wpływa na rozwój plemników, a progestagen tworzy testosteron. Co więc jeśli to mężczyzna wziąłby tabletkę antykoncepcyjną (np. przez pomyłkę)?

Otóż jedna, czy dwie pigułki raczej nie spowodowałyby żadnych konsekwencji. Dawka byłaby bowiem zbyt mała żeby rozregulować męską gospodarkę hormonalną. Inna sprawa, gdyby facet zaczął przyjmować taką antykoncepcję regularnie. Wtedy urosłyby mu piersi, skurczyły się jądra, zarost stał się rzadszy, a popęd seksualny mniejszy. Dodatkowo estrogen przyjmowany w dużej ilości zwiększyłby szanse wystąpienia raka prostaty. Jak widać, jest to więc głupi pomysł, którego nie polecamy testować.Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 27.07.2015