Dawno nie uprawiałeś seksu? Możesz mieć kłopoty

Dobra panowie. Wiemy, że nie zawsze to zależy od was, lecz gdy zbyt długo nie zaznajecie intymnej bliskości z partnerką, możecie potem tego pożałować. Nie, nie chodzi o to, że będziecie fantazjować o innych, tylko mogą pojawić się nieprzyjemne problemy, których żaden z nas nie chciałby doświadczyć.
Zrzut ekranu 2021-10-29 o 12.23.29.png

Zacznijmy od tego, że zacznie dręczyć cię bezsenność. Zestresowanie spowodowane brakiem stosunku doprowadza do zaburzeń snu. Oczywiście działa to w ten sposób, że im dłużej nie będzie do czegoś dochodziło, tym bardziej będziesz się złościć. Jak się domyślasz, idą za tym kolejne nieprzespane noce. Seks uwalnia liczne hormony i neuroprzekaźniki, m.in. oksytocynę, prolaktynę i dopaminę. Ta pierwsza działa uspokajająca. Prolaktyna z kolei stwarza poczucie satysfakcji, zaś dopamina jest odpowiedzialna za dobre samopoczucie.
Już od 2010 r. Wiadomo, że u mężczyzn uprawiających seks co najmniej dwa razy w tygodniu występuje niemalże o połowę mniejsze ryzyko chorób serca. Naukowcy, którzy opublikowali badanie w "American Journal of Cardiology" zaznaczają, że to może nie być jednak bezpośrednia przyczyna. W końcu faceci uprawiający seks tak często, w większości przypadków są w związkach, a skoro częstotliwość jest satysfakcjonująca, to także sama relacja może być czynnikiem redukującym stres.

Brak seksu wpływa także negatywnie na nasz układ odpornościowy. Co prawda w tym wypadku pomocna staje się też masturbacja, o czym pisaliśmy tutaj. Okazuje się, że po pobraniu próbek śliny pacjentów uprawiających seks raz lub dwa razy w tygodniu, wykryto w nich wysokie stężenie immunoglobuliny A, która zwalcza przeziębienie.

Okazuje się, że mierna aktywność łóżkowa może doprowadzić także do tego, że będziesz sobie gorzej radził w pracy. Pamiętajmy, że taki stan rzeczy wywołuje w nas potrzebę. Łączy się wtedy ze sobą zarówno ogromne ciśnienie, by do czegoś doszło, jak i zmarnowanie, że nie możemy sobie na to pozwolić. Bogate życie seksualne jest jednym z istotnych czynników budowania szczęśliwej relacji, a to oczywiście ma bezpośredni wpływ na to, by w pracy skupiać się wyłącznie na niej i być bardziej efektywnym. 


Dodał(a): CKM.PL Czwartek 16.03.2023