Kobiece biusty z męskimi sutkami

Instagram opanowała kolejna akcja. Tym razem kobiety domagają się uwolnienia sutków, wrzucając swoje nagie zdjęcia z przewrotną cenzurą stworzoną z... brodawek mężczyzn, których publikacja w serwisie jest dozwolona

freethenipple.png

Jedną z największych zagadek internetu jest to, dlaczego w mediach społecznościowych zakazane jest publikowanie damskich sutków, a męskich już nie. Zwłaszcza, że to przecież piersi kobiet są najatrakcyjniejsze wizualnie i wnoszą do życia samo dobro, ciepło i harmonię! Tak czy inaczej, panie które, całkiem słusznie, nie godzą się ze wspomnianym brakiem równouprawnienia, ruszyły właśnie z akcją "Free the nipple" nawołującą do uwolnienia sutków. W ramach protestu, kobiety wrzucają zdjęcia swoich nagich piersi, przekornie ocenzurowane... męskimi brodawkami.

Akcję rozpoczęła niejaka Micol Hebron. Kobieta wrzuciła na Instagram fotkę z męskim sutkiem i napisała, co należy z nią zrobić dalej. Teraz wszystkie dziewczęta szydzą, że zaklejanie ich własnych brodawek samczym odpowiednikiem "czyni internet bezpieczniejszym miejscem".

Nie sądzimy, że zdjęcia z hasztagiem #FreeTheNipples zmienią świat social mediów - wszak wiele razy próbowano już walczyć z cenzurą przyzwoitej i dobrze wyglądającej nagości - ale serdecznie pozdrawiamy wszystkie panie, które chętnie opublikowałyby swoje krągłości bez zbędnej odzieży!


#freenipple #freenipples #injusticia #machismo #feminismo #feminista #libertad #freedom

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Novata de Jägger (@novatadejagger)

@0kupa_ #regram time to evolve #FreeTheNipple #Equality

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Free The Nipple (@freethenipple)

FTN supporters all over NYC today! #Equality t-shirts at www.freethenipple.com

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Free The Nipple (@freethenipple)


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Instagram Wtorek 07.07.2015