Kobiety mają dość seksu już po roku związku. Wiemy dlaczego

Kobieta zmienną jest… i to nie tylko w przypadku upodobań i humoru. Okazuje się, że te, które są w wieloletnich związkach, mają też dość seksu – mimo że na początku chętnie współżyły ze swoimi partnerami. Badania wyjaśniają, czemu tak się dzieje.
iStock-1081961824.jpg
Według National Survey of Sexual Attitudes and Lifestyle kobiety w długotrwałych związkach wycofują się szybciej z seksu niż mężczyźni. Jeśli jesteś ze swoją partnerką ponad rok, to zapewne sam to zauważyłeś i jest to dla ciebie banał. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak się dzieje?

POCZUJ SIĘ JAK KOBIETA
Odpowiedź przynoszą badania. Okazuje się, że kobiety heteroseksualne przeżywają najmniej orgazmów, a duża część z nich najzwyczajniej nie osiąga satysfakcji seksualnej. Oczywiście nie oznacza to, że zamiast ciebie wolą swoje koleżanki. Po prostu kobiety lepiej znają swoje ciało i w kontakcie z drugą reprezentantką tej samej płci, wiedzą jak ją zaspokoić. Faceci w sytuacjach łóżkowych często zapominają języka w gębie. A wystarczy po prostu zapytać partnerki, co ją najbardziej zadowala.

ZABŁYŚNIJ KREATYWNOŚCIĄ
Druga sprawa to podążanie za nowościami i bezustanne dążenie do doskonałości. Zdaniem badaczy najłatwiejszym sposobem, by to wytłumaczyć, są np. kolejne pary butów lub sukienki kupowane przez kobiety. Pragną one ciągłych zmian, dlatego częsty stosunek z tym samym facetem je nudzi. Oczywiście nie oznacza to, że twoja partnerka chce cię wymienić na nowszy model. Ona oczekuje od ciebie kreatywności i podejścia z trochę innej strony niż zazwyczaj. Zaskocz ją rozsypanymi płatkami róż albo gorącą kąpielą, a na pewno wróci jej chęć na seks.

SPRAWDŹ: O czym myślą kobiety podczas seksu. To cię zaskoczy

PIERWSZY NIE ZNACZY NAJLEPSZY
Tu pojawia się też magia pierwszego razu. Kobiety podobnie jak faceci lubią odkrywać, a przecież przed inauguracyjnym stosunkiem oboje byliście dla siebie tajemnicą. Na początku rozbierałeś ją wzrokiem i nie mogłeś doczekać się, aż zobaczysz ją nago, a ona miała dosłownie to samo. Teraz stoisz przed wyzwaniem powtórzenia tego, co zaszło między wami podczas pierwszego stosunku. Jednak tym razem jesteś bardziej doświadczony, znasz ją ponad rok, więc nie powinieneś mieć problemu z doprowadzeniem jej do orgazmu. Przypomnij sobie, jak czuliście się podczas pierwszego razu i postaraj się to powtórzyć albo przebić.

ODPICUJ SAM SIEBIE
Stań się nową wersją samego siebie, a na pewno przekonasz ją, że wciąż masz w sobie to coś. Zacznij ćwiczyć, kup nową bieliznę, zmień codzienne nawyki, rozmawiaj z nią częściej i praw komplementy, a na pewno zauważy, że jej ulubiony pojazd przeszedł gruntowny tuning.


Dodał(a): CKM.pl / fot. istock Czwartek 07.05.2020