Kondomowe statystyki

Jak wynika z badań Durexa, na świecie panuje seksualny ciemnogród…
durex.jpg
Niby wszyscy wiedzą, że dzieci nie znajduje się w kapuście, a i bociany mają ciekawsze zajęcia niż przynoszenie nam milusińskich, a jednak mimo to, mało kto dba o antykoncepcję.

Kto używa gumek?
Mało kto… Podczas każdorazowego stosunku, prezerwatyw używa jedynie 19% mieszkańców Azji i Ameryki Południowej, 15% Afryki, 12% Europy i 10% Australii. Najgorzej sytuacja wygląda w Ameryce Północnej, gdzie z gumek korzysta tylko 9% ludu. Jeśli chodzi o konkretne państwa, najlepsze wyniki, choć w dalszym ciągu nie imponujące, odnotowano w Grecji, Indii i Japonii (22%), z kolei najgorsze u naszych braci Czechów (3%). Nie dość, że śmiesznie gadają i walą ciągle browary, to jeszcze kopulują zupełnie bez głowy (tzn. gumki)!

Sonda

Używam i sobie chwalę:

Co do naszego kraju, na tle świata nie wypadamy najgorzej. W Polsce kondomów używa 15% obywateli, ale przecież zawsze możecie wziąć się w garść i poprawić statystyki. A jak nie, to zawsze pozostaje jeszcze opcja w postaci szklanki wody "zamiast"...

Z badań Durex Sex Wellbeing Global Survey wynika, że o każdorazowym zabezpieczeniu się podczas kontaktów seksualnych myśli tylko jedna osoba na siedem. Pozostałe, albo mają dużo szczęścia, albo strzelają ślepakami, albo predysponują do miana Ojca Wirgiliusza.

Tak, czy owak wyniki są na tyle kiepskie, że Durex postanowił uruchomić kampanię społeczno-edukacyjną „Bezwstydnie o seksie” oraz zaangażował się w akcję „Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć”, by wbić młodzieży do główek, że bez gumki nie tylko mogą zostać obdarzeni przez los małym, różowym i rozwrzeszczanym berbeciem, ale i np. rzeżączką, kiłą, a w porywach również wirusem HIV. Niestety, dotychczasowe źródła edukacji seksualnej (znajomi (42%), książki (41%) i internet (35%)) pozostawiają wiele do życzenia…


Dodał(a): Jagoda, fot. Durex Poniedziałek 08.10.2012