Mężczyźni też są molestowani. Liczby zaskakują

Tak, panowie, my też bywamy molestowani i to niemal równie często co kobiety. Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że wielu facetów doświadczyło napastowania.
iStock-481388528.jpg
Czasy się zmieniają, a stereotypowy facet nie jest już zarośniętym i napakowanym troglodytą, a zarośniętym i napakowanym hipsterem. Różnica w tym, że mężczyźni – oprócz schludnego uczesania i zadbanej brody – stali się w końcu bardziej uczuciowi i otwarci. W końcu też zaczęli zwierzać się ze swoich problemów.

Ankieta CBOS wykazała, że 24 proc. pań doświadczyło molestowania. W przeciwieństwie do badań z poprzednich lat, tym razem zapytano o zdanie również panów. Wynik może być zaskakujący, ale aż 21,5 proc. z nich doświadczyło napastowani przez kobiety.

Do molestowania dochodzi najczęściej w sytuacjach towarzyskich. Ten problem dotknął 63,3 proc. kobiet i 64,6 proc. mężczyzn i to w gronie znajomych.

Kobiety są zdecydowanie częściej molestowane w miejscach publicznych niż mężczyźni. Złego dotyku obcej osoby na ulicy doświadczyło 50,4 proc. pań i 26,5 proc. panów.

Sonda

Czy byłeś molestowany przez kobietę?

Natomiast sytuacja obraca się o 180 stopni w przypadku pracy. W miejscu zatrudnienia przez koleżanki molestowanych było 50 proc. badanych facetów. Z kolei koledzy z biura molestowali 33,1 proc. współpracownic.

Podobnie jest w przypadku szkół i kursów. W tych miejscach i podczas tych aktywności 42,2 proc. mężczyzn poskarżyło się, że byli molestowani. Z kolei 35,5 kobiet doświadczyło molestowania przez facetów.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 10.08.2020