Młodzi faceci coraz rzadziej uprawiają seks. Znamy winnego

To już nie jest pojedynczy przypadek, to plaga. Młodzi ludzie są totalnymi abstynentami seksualnymi, potrafią wytrzymać nawet rok. Ale już wiemy, dlaczego tak się dzieje.
iStock-908748972 (1).jpg

To już niestety fakt - uprawiamy coraz mniej seksu. To nie nasze obserwacje, tylko dane z najnowszych statystyk General Social Survey. To taki raport przygotowany przez specjalistów z National Opinion Research Center na Uniwersytecie w Chicago. Stanowi on kontynuację badań zapoczątkowanych od 1972 roku. Chodzi głównie o monitorowania zmian społecznych w Stanach Zjednoczonych. Jaki jest zakres badań? Zarobki, przestępczość oraz... życie seksualne.

Najnowsze dane są wręcz przerażające. Aż 23 proc. dorosłych Amerykanów, głównie mężczyzn, nie uprawiało seksu w ciągu ostatniego roku. Spora część badanej grupy to dwudziestoparolatkowie, którzy wyjawili, że abstynencja seksualna trwa u nich nawet dłużej niż rok.

Raport dotyczy osób między 18 a 29 rokiem życia. Przy okazji dane porównano z tymi z 2008 roku. Okazało się, że grupa mężczyzn, którzy nie są aktywni seksualnie, wzrosła dwukrotnie. Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę połowa mężczyzn nie będzie uprawiać seksu.

Dlaczego tak się dzieje? Głównymi winowajcami są gry, streaming i media społecznościowe. Rozwój technologii spowodował, że faceci wolą obejrzeć coś w sieci, niż zabawić się z partnerką. 

Czego Polacy szukali w różowej sieci w 2019? 


Całe szczęście nie dotyczy to wszystkich. Polacy na przykład też są aktywni w internecie, ale przynajmniej wiedzą, czego szukać. W 2019 roku byliśmy na 14. miejscu wśród użytkowników serwisu PornHub pod względem liczby odwiedzin.

Najczęściej szukaliśmy haseł "polskie porno", "Polska" oraz "MILF", czyli "seksowne mamuśki".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Coś dla abstynentów seksualnych. Zdjęcia Amber Lynn Bogart

Dodał(a): Tomek Orszulak/fot.iStock Środa 08.01.2020