Padłeś w sypialni? Oto sposoby, jak powstać

... i znów włączyć się do łóżkowej akcji.

problemy z potencją.jpg

Potencja seksualna to temat łączony głównie z męskim pierwiastkiem. Nie oznacza to oczywiście, że sprawa nie dotyczy kobiet. Kobietę i mężczyznę, oprócz fizyczności, różni także – być może częściowo stereotypowo – sposób myślenia, emocjonalność i ogólnie spojrzenia na życie, co sprawia, że częstokroć nić porozumienia między płciami jest mocno nadwyrężona. A co, gdy w sferze intymnej pojawiają się pierwsze niepokojące sygnały?

Problemy z seksem u mężczyzn

Nieustanny bieg, życie w stresie, notoryczne zmęczenie i rutyna, która pewnym krokiem wkracza w Twoje życie – to wszystko ma znaczenie dla zdrowia seksualnego i wpływa niekorzystnie na potencję. Jak zostało już wspomniane, problemy z libido miewają nie tylko mężczyźni, jednak to właśnie w męskim kontekście częściej podejmuje się ten temat. Udowodniono, że problemy „łóżkowe” bardzo szybko przekładają się na kondycję psychiczną – w tym na samoocenę i samopoczucie – a to z kolei zapędza w przysłowiowe błędne koło. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja na problem. Jednak zanim pobiegniesz w stronę gabinetu lekarskiego, pamiętaj, że problemy z osiągnięciem wzwodu u mężczyzn nie muszą od razu oznaczać końca aktywności seksualnej. Statystycznie przyjmuje się, że problemy z erekcją występują raz na pięć zbliżeń seksualnych i mogą przydarzyć się także całkowicie zdrowym i sprawnym mężczyznom!

Problemy z osiągnięciem wzwodu i co dalej?

Zarówno potencja, jak i libido, sterowane są przez stan zdrowia. Dlatego zanim zainteresuje nas farmakologiczne wsparcie, przyjrzyjmy się dokładnie swojemu harmonogramowi dnia, sytuacji zawodowej i prywatnej oraz diecie – te czynniki mają kolosalny wpływ na dobrą kondycję seksualną! By cieszyć się zdrowiem, płodnością i sprawnością seksualną, należy przeprowadzić wstępną, prywatną analizę i w miarę możliwości wprowadzić modyfikacje, które mogą okazać się zbawienne. Jak mawiał Hipokrates: „jesteś tym, co jesz”. Jak interpretować to powiedzenie w kontekście seksualności? Dla męskiego zdrowia ważne jest dostarczanie organizmowi wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, których źródłem są ryby morskie oraz oleje, takie jak: lniany, sojowy czy rzepakowy. Dla męskiego samopoczucia bardzo ważnym składnikiem jest także cynk, który ma działanie zwiększające produkcję plemników, a jak wiadomo, im większa produkcja plemników, tym większa potencja u mężczyzny i większy apetyt na seks. Jako źródło cynku w diecie podaje się między innymi: ryby, owoce morza, jajka, orzechy i rośliny strączkowe. Jeśli program dnia lub brak możliwości skomponowania odpowiednich posiłków stanowi przeszkodę, to warto pamiętać, że wskazane składniki można całkiem skutecznie uzupełnić suplementacją. W tej sprawie należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w aptece – specjalistyczna porada może okazać się na wagę złota!

Leczenie impotencji

Kiedy „domowe” sposoby na osiągnięcie upragnionej sprawności seksualnej zawodzą, a mimo wprowadzenia zdrowej diety i chwil relaksu w codzienne życie, dalej nie widzisz poprawy sytuacji, to nie zwlekaj z konsultacją u specjalisty – najlepszym rozwianiem jest zasięgnięcie porady seksuologa. Z badań wynika, że na problemy z erekcją uskarżają się głównie mężczyźni po 40. roku życia – nie jest to jednak regułą, a problem dotyka także młodszych panów. Wielu mężczyzn, by uniknąć konfrontacji z lekarzem, najpierw decyduje się na suplementy diety. Ta metoda nie musi zakończyć się fiaskiem, lecz na upragnione rezultaty należy niestety długo poczekać. W suplementach diety dla mężczyzn znajdziemy takie składniki jak: maca, żeń-szeń, l-argininę, szafran, buzdyganek ziemny oraz minerały: cynk i selen.

Leki wspomagające potencję bez recepty

Zacznijmy od tego, że problemy z potencją i osiągnięciem wzwodu to nie wstyd. Tabu z tym związane przechodzi do lamusa, a mężczyźni coraz świadomiej podejmują kroki w stronę poprawy jakości życia seksualnego. Od kilku lat w sprzedaży aptecznej dostępne są preparaty o statusie leku zawierające sildenafil, które można nabyć bez recepty. Sildenafil to dokładnie ta sama substancja, która występuje w rozsławionej niebieskiej tabletce, różnica polega na tym, że w Viagrze mamy większą dawkę substancji aktywnej, niż w lekach na impotencje dostępnych bez recepty. Tabletki na erekcje zawierające sildenafil, takie jak: Inventum, Maxigra Go, tabletki Maxon Active czy Silcontrol oraz Mensil – nie przyjmuje się regularnie, a jedynie przed planowym stosunkiem płciowym. Zażycie leku powoduje rozkurczenie naczyń krwionośnych i zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych członka. W rezultacie pozwala to osiągnąć i utrzymać erekcję konieczną do odbycia stosunku seksualnego. Pomimo tak wielkiej popularności sildenafilu w środkach dostępnych bez recepty, przed sięgnięciem po nie zaleca się konsultację z lekarzem. Specjalista pomoże ocenić ogólny stan zdrowia i poinformuje o ryzyku związanym z przyjmowaniem tego rodzaju leków.

Artykuł powstał przy współpracy z i-apteka.pl


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 13.05.2019