Polacy nie są zadowoleni z seksu

Seks uprawiamy krócej, niż kilka lat temu. Wciąż lubimy zdradzać i czekać do ślubu. Tak wskazują badania przeprowadzone przez polskiego seksuologa.

gl.jpg

Jak istotny jest dla ciebie seks? Jakie jest twoje podejście do stosunku intymnego? I czy jesteś zadowolony ze swoich działań? Jeśli miałeś dużo partnerek to na ostatnie pytanie pewnie odpowiedziałeś pozytywnie. Nie o to jednak chodzi. Seksuolog Zbigniew Izdebski przeprowadził badania na temat sfery seksualnej życia Polaków.

Największe zastrzeżenia budzi wynik podający przeciętny czas stosunku. Zwykle trwa on niecałe 15 minut. Panowie! Chociaż udowodniono, że seks powinien trwać około 5 minut, to w 2001 roku spędzaliśmy na zabawach ponad 18 minut. Co się stało, że się opuściliśmy?
2.jpg
Być może dlatego spadł też poziom zadowolenia seksualnego wśród Polaków. Niecałe 50% mężczyzn przyznaje, że seks odgrywa istotną rolę w ich życiu. Natomiast tylko dla około 33% kobiet również jest on ważny. Co z tego, skoro zaledwie 42% osób jest zadowolonych ze swojego pożycia? Co z resztą?

Do tego wciąż jesteśmy dość pruderyjni. 47% naszego społeczeństwa wymaga dłuższej znajomości przed pójściem do łóżka. Tylko 3% natomiast jest gotowa zrobić to na pierwszej randce. I po co zwlekać? Albo co gorsza oszczędzać się do ślubu, jak robi to 5% osób.
1.jpg
Za to zdrady są dość powszechnie obecne w naszym życiu. 17% zgodnie stwierdza, że nie widzi nic złego w romansach poza związkiem, w którym są na stałe. Często dochodzi do tego po alkoholu, w czasie urlopu drugiej połówki, czy podczas służbowych wyjazdów.

A co o seksie Polaków ma do powiedzenia Marta Szulawiak-Turska -sex bodyworkerka?Dodał(a): Mateusz Kryś Piątek 10.02.2017