Puzzle z Dody. Ciało sprzedane w trzydzieści sekund

Gdy kilka dni temu usłyszeliśmy informację o tym projekcie, patrzyliśmy na niego z lekką rezerwą. Oczywiście Dorocie życzyliśmy sukcesu, ale internauci zwykli uważać na projekty pokroju 'pierwszych na świecie, przełomowych'. Okazało się jednak, ze nasze obawy były zupełnie niepotrzebne, a puzzle z Dody sprzedały się w trzydzieści sekund.
Zrzut ekranu 2021-09-24 o 12.27.52.png

"Zrobiłam jako pierwsza na świecie skan 3D, który razem z Fanadise podzieliliśmy na ponad 400 części i te części będą sprzedawane w formie NFT, co oznacza, że będziecie właścicielami mnie" - tak Doda na swoim profilu na Instagramie reklamowała projekt. Pierwszy zestaw zawierał 30 fragmentów ciała. Poza takimi częściami osoby decydujące się na ich zakup dostały także bilety na koncert i status bliskiego przyjaciela Dody – oczywiście na instagramie.

Tokeny z pierwszej partii kosztowały ok 750 zł. za jeden. Kolejne części mają być jednak droższe. Doda już zarobiła na projekcie 22,5 tys. zł, a przecież zostało jej jeszcze 370 tokenów.

"Trzeba iść z duchem czasu i totalnie się otwierać na te rzeczy, które nas zaskakują i na początku mogą wydawać nam się głupie, nierealne i trochę idiotyczne, ale wcale takie nie są. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas tak naprawdę" – pisała Doda. Rzeczywiście miała racje, bo jej pójście z duchem czasu okazało się przełomowe.

Dobra, na najtańsze tokeny Dody się nie załapaliśmy, ale gdy na rynku pojawi się więcej podobnych projektów z celebrytkami w roli głównej, skusimy się na kilka części i zamiast wrzucania modelek, podeślemy najaktywniejszym fanom modele 3D. Oczywiście tylko żartujemy...


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram.com Piątek 24.09.2021