Rzadko uprawiasz seks? Czas to zmienić, inaczej możesz mieć kłopoty

Jeśli sama czynność i przyjemność z niej płynąca nie jest dla ciebie wystarczającym powodem, to mamy dla ciebie dwanaście innych, które na pewno przekonają cię do tego, że powinieneś bzykać się tak często, jak tylko możesz.
iStock-953857762.jpg

Dlaczego regularny seks to dobry pomysł:

 1. Przyczynia się do zwiększenia ilości przeciwciał w organizmie. A to oznacza, że częste zbliżenia podwyższają twoją odporność na choroby i zarazki, zwłaszcza zimą. Olej lewoskrętną witaminę C, idź się kochać!

 2. Wzmacnia mięśnie miednicy, co dopiero docenisz na starość, gdy nie będziesz mógł zapanować nad swoim pęcherzem. Mocne mięśnie miednicy zapobiegają problemom z częstym oddawaniem moczu i dodatkowo wzmacniają orgazmy!

 3. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wystarczy jeden orgazm miesięcznie (może być też w samotności), by usunąć groźne toksyny z organizmu i zapobiegać nowotworowi!

 4. Wzmacnia serce. Trwające 16 lat badanie przeprowadzone w Research Institute w Nowej Anglii wykazało, że u mężczyzn uprawiających seks przynajmniej dwa razy w tygodniu ryzyko udaru zmniejszało się dwukrotnie!

 5. Jest dobrym ćwiczeniem fizycznym. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

 6. Jest naturalnym lekiem przeciwbólowym i zabójcą stresu. W końcu to czysta przyjemność uwalniająca do naszego krwioobiegu masę endorfiny i oksytocyny, które naturalnie łagodzą ból, zmniejszają napięcie mięśni i stres. Zamiast faszerować się prochami, po prostu wyskocz z ciuchów!

 7. Poprawia jakość snu. Jak wyżej, euforia równa się odprężenie, a to z kolei sprawia, że sen jest znacznie lepszy.

 8. Upiększa, zwłaszcza twoją kobietę. Każde współżycie zwiększa poziom wytwarzania kolagenu i hormonów jak estrogen i testosteron, które odmładzają organizm i poprawiają kondycję skóry.

 9. Podnosi pewność siebie i samoocenę. Lepsze samopoczucie wywołane orgazmem zwiększa twoje samozadowolenie. A gdy jeszcze wiesz, że zaspokoiłeś swoją kobietę, to wtedy czujesz się po prostu jak król świata!

 10. Zwalcza depresję. Jak wyżej – seks to szczęście, a szczęście to przeciwieństwo depresji. Poza tym intymność, bliskość, więź i relacja z drugim człowiekiem, która wytwarza się podczas stosunku, odgania samotność i czarne myśli.

 11. Wzmacnia kości. Estrogen, który uwalnia się podczas orgazmu (u obu płci), ma właściwości przeciwdziałające osteoporozie, z kolei oksytocyna – potencjalnie zwiększa gęstość kości. Zapomnij o mleku, bzykaj się, będziesz wielki.

 12. Poprawia pamięć. Regularny i satysfakcjonujący seks przyczynia się do zwiększenia nerwu czaszkowego, który jest niezwykle istotny w zachowywaniu dobrej pamięci.

Dodał(a): redakcja Sobota 09.07.2022