Seks fantazje - ranking obu płci

Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu sprawdzili, o czym fantazjujemy. Okazuje się, że faceci fantazjują częściej, odważniej i przyznają się do tego chętniej. Choć to ponad połowa kobiet myśli o seksie z trzema lub więcej osobami obojga płci…
fantazje-sex.jpg

Metodologia
- w badaniu wzięło udział 799 mężczyzn i 718 kobiet, wszyscy w wieku około 30 lat. Ochotnikom podano 55 różnych sytuacji seksualnych, a respondenci mieli odpowiedzieć, które ich kręcą, a które nie. Pytania oceniali w skali od 1 do 7, a im bardziej zgadzali się ze stwierdzeniem, tym wyższą notę przyznawali. Jeśli respondenci oceniali na minimum trójkę, uznawano to za pożądaną przez badanych sytuację.


Na koniec wszystkich czekało zadanie otwarte. Należało opisać swoją największą fantazję erotyczną jak najbardziej szczegółowo. Okazało się, że mężczyźni zrobili to chętniej i bardziej opisowo, z wieloma detalami.  Faceci byli również bardziej zdeterminowani, by zrealizować swoje marzenia łóżkowe.

Opisujemy kilka fantazji i preferencji seksualnych obu płci, a poniżej znajduje się tabela ze wszystkimi wynikami badania. Naukowcy wyciągnęli średnią i ustalili widełki definiujące normalne i niespotykane marzenia erotyczne:
- jeśli 2,3% ochotników uznało fantazję za pożądaną, uznawano ją za rzadką,
- 15,9% - nietypowa,
- 50% - popularna,
- 81,4% i więcej – typowa.

Co nas kręci:
seks z nieznajomą osobą: 72,5% mężczyzn, 48,9% kobiet,
seks z osobą innej rasy: 62,5% mężczyzn, 27,5% kobiet,
swingowanie ze znajomymi: 42,3% mężczyzn, 17,5% kobiet,
seks homoseksualny: 20,6% mężczyzn, 36,9% kobiet,
seks z trzema lub więcej osobami obojga płci: 15,8% mężczyzn, 56,5% kobiet,
seks analny: 64,2% mężczyzn, 32,5% kobiet,
bycie masturbowaną/ym przez osobę nieznajomą: 62,5% mężczyzn, 33,4% kobiet.

fantazje-sex-tabela.jpg

 University of Montreal
Dodał(a): daktor / tabela: University of Montreal Środa 05.11.2014