Seks przed śniadaniem? Koniecznie! Sprawdź, jak się za to zabrać

Poranek to idealny czas na seks, bo przecież całe twoje ciało jest wypoczęte i na to przygotowane. Żeby był udany i nie zaburzył twojej codziennej rutyny, wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych wskazówek seksterapeutki dr Janet Brito.
iStock-504102188.jpg
Wstań odrobinę wcześniej
Sama myśl o budziku i konieczności podnoszenia się z łóżka jest przerażająca. Jednak jest doskonały powód ku temu, żebyś obudził się pół godziny wcześniej. Zapewniamy, że mimo krótszego czasu snu będziesz bardziej zadowolony niż zazwyczaj. W końcu zaraz znów wskoczysz do wyrka.

Zacznijcie pod prysznicem
Wspólna kąpiel nie tylko was pobudzi, ale będziecie mogli również dokładnie wypieścić ciało swojej partnerki. Przy okazji wizyty w łazience, będziesz mógł szybko umyć zęby po to, by nie przejmować się nieświeżym oddechem. Umyty i pachnący możesz wrócić z partnerką do sypialni.

Gotowość do działania
Seksterapeutka dr Janet Brito twierdzi, że: “poranek to idealny czas na seks, ponieważ poziomy estrogenu i testosteronu są w tym czasie szczytowe”. To zwiększa libido i poprawia funkcje seksualne.

Hormon przytulania
Poranny seks może wpłynąć na twoje relacje z partnerką. Podczas współżycia wytwarza się oksytocyna, czyli tzw. “hormon przytulania”. Jego poziom w mózgu odpowiada za kontrolowanie miłości i więzi. Kiedy zostanie uwolniony, poczujecie się bardziej ze sobą związani.

Zero stresu i pełna moc
Szczytowanie z rana może wprawić cię w świetny nastrój na resztę dnia. Eksperta twierdzi, że seksualne doznania obniżają poziom hormonów stresu. Dodatkowo wytwarzają endorfiny, które pobudzają do działania i poprawiają nastrój. To powinno cię przekonać do tego, żeby przestawić budzik i nie włączać kolejnej drzemki.


Dodał(a): CKM.pl / fot. istock Czwartek 19.01.2023