Seks receptą na wieczną młodość. Dowiedziono to naukowo

Jeśli lekarz nie przepisze, to CKM zaleca. Kobiety, które częściej uprawiają seks, są mniej narażone na menopauzę. Dotyczy to także masturbacji czy zwykłych pieszczot.

iStock-1077204430 (1).jpg


Seks to zdrowie, wiedzieliśmy o tym od dawna. Kobiety, które regularnie uprawiają seks, wolniej się starzeją. Te, które zabawiały się przynajmniej raz w tygodniu, były o 28 proc. mniej narażone na menopauzę.

Dlaczego tak się dzieje? Lekarze wyjaśnili, że regularna aktywność seksualna sygnalizuje ciału, że nadal istnieje możliwość zajścia w ciąże. I organizm reaguje w taki właśnie sposób, opóźniając starzenie oraz menopauzę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak być lepszym w łóżku?

Takie dane płyną do nas z Study of Women’s Health Across the Nation. To amerykańskie badania zdrowia kobiet w średnim wieku, które trwa od 1996 roku. Lekarze obserwowali przez długi czas 3 tysiące kobiet. Przeciętnie miały dwójkę dzieci i pozostawały w związku.

Więcej seksu, masturbacji i pieszczot

Z kolei kobiety, które uprawiały seks rzadziej niż raz w miesiącu, były o 19 proc. mniej narażone na wystąpienie objawów menopauzy. Bo jeśli nie masz zamiaru się rozmnażać, to nie ma sensu owulować. Wyniki potwierdzają "hipotezę babcię", która często pojawia się w literaturze medycznej. Mówi ona o tym, że menopauza pojawiła się u kobiet, aby nie doprowadzić do konfliktu rozrodczego między różnymi pokoleniami.

I jeszcze jedna ważna sprawa na koniec. Aktywność seksualna w opisanym badaniu miała dość szeroką definicję. To nie tylko stosunek seksualny, ale także seks oralny, masturbację czy pieszczoty. Także, do roboty!

Jessica Green - wszystko, co najlepsze w AustraliiDodał(a): ckm.pl Czwartek 26.01.2023